Wpis z mikrobloga

Hej #poznan
Ktoś podpowie jak rozegrać logistycznie wizytę na Poznań motor show (piątek, 31.03) przy założeniu, że chciałbym do Poznania przyjechać samochodem? Czy jest w ogóle sens pchać się w centrum (np. parking Poznań Główny), czy lepiej gdzieś dalej, a później ogarnąć pieszo albo jakimś autobusem?

Drugie pytanie dla bywalców takich imprez (może ktoś z #motoryzacja ?) - czy jest szansa, że w piątek tłumy będą na tyle umiarkowane, że coś się uda obejrzeć, czy raczej co 2 minuty trzeba wyjść z hali żeby nabrać powietrza w płuca?

Tak pytam bo wolałbym uniknąć dramatu jaki zastałem w ostatni weekend na agrotech w Kielcach. Ostatnie 3km jechałem przez godzinę, a samo zwiedzanie nie wyglądało wiele lepiej.

#poznanmotorshow2023
  • 13
@majk_emigrant: w piątek jest najlepiej bo jest najmniej ludzi (poza Press day)

Obok MTP jest Dworzec i Galeria Avenida gdzie parking masz jak dobrze pamiętam 3h pierwsze za darmo

Co do samych targów to jak wróciły po pandemii to już nie ma tyle wystawców ale liczę, że wrócą do formy
@mklaudia: dzięki, P&R to cenna podpowiedź

Obok MTP jest Dworzec i Galeria Avenida gdzie parking masz jak dobrze pamiętam 3h pierwsze za darmo


@Palladyn400: mogę zapłacić za parking, to nie jest problem. Problemem jest krążenie przez godzinę w korkach w poszukiwaniu wolnego miejsca i tylko tego chcę uniknąć.

na Mtp czyli tam gdzie są targi jest parking


@Adams_GA: że jest to wiem, ale chodziło mi o praktykę - czy
@majk_emigrant: Kwestia od której strony wjezdzasz do Poznania.
Póki co trochę kiepsko wypada część klasycznych Park and ride - bo ze względu na remonty niekoniecznie da się wygodnie z tych parkingów dojechać do centrum.

Z drugiej strony nie ma takiej opcji żebyś w Poznaniu utknął na godzinę w korkach/szukaniu miejsca parkingowego. W Avenidzie jeszcze nigdy nie spotkałem sie z brakiem miejsc, a w obrębie Poznania nie ma chyba miejsca skąd nie
@majk_emigrant: ja z doświadczenia polecam parking w Avenidzie-miejsc jest bardzo dużo
W piątek będą standardowe korki czyli trochę postoisz ale bez masakry. Oczywiście kwestia gdzie potem będziesz jechał ale powinieneś szybko się wydostać.
W posnanii masz jeszcze bardzo duży parking i wtedy dojazd tramwajem praktycznie w linii prostej ale po całym dniu chodzenia lepiej szybko wsiąść do auta ;p
@Adams_GA: @majk_emigrant Nie radzę parkować pod MTP. Byłem na jakimś koncercie w grudniu i jak wszyscy zaczęli wyjeżdżać to zrobiła się mega kolejka. Żeby włączyć się do ruchu na Głogowskiej po wyjeździe z parkingu też trzeba poczekać co jeszcze bardziej ogranicza przepustowość wyjazdu.
Jeśli miałbym wybierać to parkowałbym w Avenidzie, czyli przy dworcu głównym. W taki dzień może być ciężko z miejscami, ale gdzieś dalej od wejścia powinno się znaleźć. Można
@majk_emigrant: skąd wjeżdżasz?
Na dworcu i przy dworcu są duże parkingi. Duży parking jest też pod rondem Kaponiera. Na którymś z nich na pewno będą miejsca, jeśli gdzieś by się miały skończyć, to raczej na dworcu.
skąd wjeżdżasz?


@kuraku: wychodzi, że Krzywoustego.

Będę próbował w tej Avenidzie. Jeżeli nie przewidujecie totalnej masakry jak w Kielcach, to jest to opcja która pasuje mi pod każdym względem - możliwość najedzenia się przed atakiem na targi oraz dogodne miejsce na porzucenie różowej części składu wycieczki. Praktycznie ideał.
@majk_emigrant: to jeszcze lepiej sobie wjedź do Starego Browaru, w trakcie targów tam możesz mieć na parkingu lepsze widoki niż na halach w tym roku :P
A i jako centrum handlowe lepsze. Odległość na targi spacerowa lub możesz tramwajem 2 przystanki podjechać.