Wpis z mikrobloga

@pieknylowca: W 2014 roku zarabiałam ówczesną minimalną, czyli 1300 zł netto.
Opłaciłam za to pokój w Warszawie - 600 zł. Reszta starczyła spokojnie na jedzenie i materiały na uczelnię.
Teraz osoba z minimalną (ok. 2700 netto) opłaca za to pokój w Warszawie - 1500 zł. Reszta mu ledwo starczy na jedzenie i materiały naukowe.
No rzeczywiście, zwiększenie minimalnej pomogło.
@pieknylowca: ale to jest chyba oczywiste by ktoś był bogaty to ktoś musi być biedny i na to bogactwo pracować. Minimalna to niewolnictwo 21 wieku. I tak oczywiście średnia krajowapowinna maxymalnie zblizać się do minimalnej. ;)
@caslin: ah ale to było by piękne! Byli byśmy jak Rosja, chiny czy indie. Bo przecież chyba nie myślisz że magicznie nasz złoty nagle byłby równy 1 euro? XD mieli byśmy fabryki apple i innych w których polak cały dzień by #!$%@?ł za talerz ziemniaków.
To jest właśnie pojęcie o ekonomii wyborców głównie konfederacji, czy też debili którzy nie rozumieją że nie mieli byśmy paliwa w cenie 2,50 za litr tylko
@Majkel2008:

@caslin: od 9 lat studiujesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Po pierwsze - w zasadzie tak, w zeszłym roku skończyłam podyplomówkę.
Po drugie - w punkcie z 2023 napisałam "osoba, która zarabia". Ja zdążyłam przez te 9 lat nabrać na tyle doświadczenia, by zarobić więcej. Ale sporo osób w 2023 ma jeszcze to przed sobą.

@usor0192

@caslin ale zapomniałeś że nie płaci się podatku i zusu.
rozumiem że podniesienie minimalnej magicznie utrzyma/obniży ceny wszystkiego, twój piśmienny rozumek przewidział wszystkie konsekwencje


@longstar: polska jest 4 od końca w unii europejskiej jeśli chodzi o procent płac w pkb, więc tak, podniesienie minimalnej nie musiałoby mieć wpływu na ceny produktów, ale Polak woli być ruchany na pieniądze przez dobrodzieja kapitalistę.
@caslin: zwróć uwagę że ceny mieszkań i pokoi szczególnie w Warszawie są nabite przez kryzys uchodźczy. Ja w 2021 roku płaciłem łącznie z opłatami 1000 zł za pokój na Gocławiu, rok później dostałem propozycję 1700 zł za ten sam pokój. Podziękowałem, landord znalazł kogoś chętnego na drugi dzień. Wysokość płacy minimalnej ma tu niewiele do znaczenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)