Wpis z mikrobloga

ale pie.r.d.olisz , masakra


@sailor_73: to ty pie.r.d.olisz
Ukraina wyswiadcza nam sporą przysługę bo w przeciwnym razie Rosja byłaby przy granicy naszego kraju. To zmusiłoby inwestorów do wyjścia z Polski, anulowanie nowy kontraktów w obawie przed potencjalnym konfliktem. Pracuje na wysokim szczeblu w firmie gdzie na początku inwazji firma z którą współpracowałem poważnie rozważała zamrożenie współpracy na grube miliony z firmą w której pracuje i potrzzebne było wiele rozmów i czasu
Zwykłe straszenie społeczeństwa.


@Vinizius: Troche mi to przypomina straszenie o wojnie Rosji z Ukrainą. A no tak, ta wojna właśnie trwa, a wielu ludzi śmiało się mówiac że jaka wojna w dzisiejszych czasach. Wez zejdz mi z oczu i idź sobie zrób herbatkę z polonem dobrze Ci zrobi.
Marzyć to oni sobie mogą, co nie znaczy że byliby w stanie podbić Polskę.


@Vinizius: tak samo sobie marzyli o podboju Ukrainy, spróbowali i się nie bardzo udało,
z naszym krajem też by mogli tak sobie zamarzyć i spróbować i na koniec się prekonać, że w sumie się nie udało,
tylko czy o to chodzi? aby z nimi wygrać? chyba raczej chodzi o to aby w ogóle nas nie zaatakowani bo
Tam kilka dni przed 24 lutego zaczęli ostrzeliwać jakieś "ruskie tereny"


@Vinizius: ale to na zasadzie takiej, że parę dni wcześniej rosja uznała niepodległość ługandy i donbabwe, a następnego dnia zrobili ijm referendum akcesyjne do kacapii.
Następnego dnia rosja ogłosiła, ze ługanda i donbabwe to rosja więc od tej pory każde działania zbrojne Ukrainy na tym terenie to atak na rosję.
To dokładnie tak wyglądało.
@Vinizius:

Tam kilka dni przed 24 lutego zaczęli ostrzeliwać jakieś "ruskie tereny"

Ty tak na serio?
Rosja od pół roku przed 24 lutym budowała armię wokół Ukrainy, zbierali sprzęt i amunicje, odrzucała możliwość negocjacji, a jednocześnie obwiniała Ukraine o brak chęci do negocjacji mimo, że nagrania rozmów pomiędzy Macron i Putinem oraz Zełenskim pokazują że Ukraina była gotowa i chętna do negocjacji zarówno z Rosją jak i separatystami.
Putin ogłosił 21