Wpis z mikrobloga

Miraski, mam rower górski Gianta, który ma już swoje lata. Ostatnio jeżdżę właściwie tylko po asfalcie albo po ubitej nawierzchni. Bardzo się muszę napedałować, żeby rozpędzić go i utrzymać prędkość. Na razie nie zmienię roweru, pomyślałem, że może wymiana opon by wystarczyła. Robi się w ogóle coś takiego, żeby podmienić opony górskie na bardziej szosowe?
Obecnie mam oponę o oznaczeniach Maxxis 26 x 2.1 52/53 - 559 . Nie znam się na tym, czego muszę szukać, żeby pasowała inna?
#rower #rowery #szosa
  • 5
@TreeLemon najpierw sprawdź ciśnienie, dopompuj tak do 3-3.5 bara (jeżeli opona pozwala na tyle ofc) i powinno być znacznie lepiej.

Od siebie polecam continental race king, szerokość około 2cali. Z niskim ciśnieniem nawet trzyma, a z wysokim całkiem przyzwoicie się toczy
@TreeLemon: Niestety nie pamietam a nie zabardzo mam dostęp do roweru żeby sprawdzić ale któryś semi slick od shwalbe. Rower typowo do tyrania więc nie chcialo mi sie inwestować w nic lepszego ;) tak jak ktoś wyżej napisał najlepszym tuningiem okazala się pompka z manometrem i czytanie specyfikacji opony. Sam "na czuja" nigdy bym nie nabił tyle ile sie powinno bo miałbym wrażenie ze zaraz wybuchnie xd