Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad wkrętarką akumulatorową + szlifierką kątową akumulatorową. Zastosowania typowo amatorskie - kilka razy w roku wiercenie, cięcie blachy, raz na ruski rok profil 50x50.

Od 10 lat mam wiertarkę marki Castorama co kupiłem za 100zł i działa wyśmienicie (wcześniej ten sam model wytrzymał mi rok prawdziwego katowania jak robiłem jako technik w mechatronice). Także przed sprzętem marketowym nie mam żadnych obiekcji.

Na czym mi zależy:
- żeby to nie była najtańsza chińszyzna na bateryki 9v,
- żeby to nie była półka cenowa Makita, Hitachi czy Bosch niebieski, bo nie zamierzam brać kredytu,
- dobrze jakby była to linia produktów typu ten sam akumulator do wkrętarki, sprężarki, szlifierki itp.
- fajnie, jakby części zamienne były normalnie dostępne,

Budżet na szlifierkę, wkrętarkę, 1 akumulator, ładowarkę i pudełko to 1k pln.

Jakie macie zestawy, jaką markę możecie polecić?

#elektronarzedzia #majsterkowanie #diy #niebieskiepaski
CXLV - Zastanawiam się nad wkrętarką akumulatorową + szlifierką kątową akumulatorową....

źródło: image_2023-03-19_103717422

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CXLV ja bym ze swojej strony polecał Makite. Wkrętarkę kupiłem na loombard.pl za 100 zł z 2 akumulatorami i ładowarka (nowa 650zl)( ͡º ͜ʖ͡º) wymieniłem jedynie uchwyt mocujący (30 zł) oryginalny bo tamten słabo już trzymał. Zawsze sprzęt można oddać jak okaże się, że akumulator słaby, coś nie tak z wkrętarka etc
  • Odpowiedz
@CXLV: idź w zielonego Boscha, teraz masz promo w casto że przy zakupie body bateria i ładowarka jest za 1 zł.
Więc szlifierka, wkrętarka 18V 60 Nm (mam taką i polecam), dwie ładowarki i dwie baterie 2,5 Ah masz za jakieś 650 zł
  • Odpowiedz
@CXLV: ja od 4 lat wszystko w domu i wkoło domu robię na parkside z lidla i wszystko super
Mam wiertarko wkrętarkę i szlifierkę na akumulator, masę innych sprzętów i nie mam na co narzekać.

Z grubsza do domowych zastosowań to pewnie każda marka będzie ok, więc zaplanuj sobie jakie jeszcze urządzenia będziesz ewentualnie dokupował w przyszłości (wyrzynarka, zakrętarka itp) żeby się trzymać jednej marki i tylko dokładać narzędzia do
  • Odpowiedz
@CXLV: Dedra SAS+ALL takiego zakresu elektronarzędzi nie ma nawet Ryobi. Masz WSZYSTKO. Dosłownie. Wiertarki, wkrętarki, szlifierki to standard. Ale masz np. maszynkę do płytek, glebogryzarkę, wertykulator, pompę do wody czy nóż do styropianu. Na baterie oczywiście.
  • Odpowiedz
@CXLV: Ja podszedłem w Meec Tools z Juli Całkiem sporo narzędzi na aku Wkrętarka daje radę Pila szablasta również Szlifierka będzie następna w zakupie. Jeszcze jest sporo narzędzi do ogrodu.
  • Odpowiedz