Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad wkrętarką akumulatorową + szlifierką kątową akumulatorową. Zastosowania typowo amatorskie - kilka razy w roku wiercenie, cięcie blachy, raz na ruski rok profil 50x50.

Od 10 lat mam wiertarkę marki Castorama co kupiłem za 100zł i działa wyśmienicie (wcześniej ten sam model wytrzymał mi rok prawdziwego katowania jak robiłem jako technik w mechatronice). Także przed sprzętem marketowym nie mam żadnych obiekcji.

Na czym mi zależy:
- żeby to nie była najtańsza chińszyzna na bateryki 9v,
- żeby to nie była półka cenowa Makita, Hitachi czy Bosch niebieski, bo nie zamierzam brać kredytu,
- dobrze jakby była to linia produktów typu ten sam akumulator do wkrętarki, sprężarki, szlifierki itp.
- fajnie, jakby części zamienne były normalnie dostępne,

Budżet na szlifierkę, wkrętarkę, 1 akumulator, ładowarkę i pudełko to 1k pln.

Jakie macie zestawy, jaką markę możecie polecić?

#elektronarzedzia #majsterkowanie #diy #niebieskiepaski
CXLV - Zastanawiam się nad wkrętarką akumulatorową + szlifierką kątową akumulatorową....

źródło: image_2023-03-19_103717422

Pobierz
  • 13
@CXLV ja bym ze swojej strony polecał Makite. Wkrętarkę kupiłem na loombard.pl za 100 zł z 2 akumulatorami i ładowarka (nowa 650zl)( ͡º ͜ʖ͡º) wymieniłem jedynie uchwyt mocujący (30 zł) oryginalny bo tamten słabo już trzymał. Zawsze sprzęt można oddać jak okaże się, że akumulator słaby, coś nie tak z wkrętarka etc
@CXLV: idź w zielonego Boscha, teraz masz promo w casto że przy zakupie body bateria i ładowarka jest za 1 zł.
Więc szlifierka, wkrętarka 18V 60 Nm (mam taką i polecam), dwie ładowarki i dwie baterie 2,5 Ah masz za jakieś 650 zł
@CXLV: ja od 4 lat wszystko w domu i wkoło domu robię na parkside z lidla i wszystko super
Mam wiertarko wkrętarkę i szlifierkę na akumulator, masę innych sprzętów i nie mam na co narzekać.

Z grubsza do domowych zastosowań to pewnie każda marka będzie ok, więc zaplanuj sobie jakie jeszcze urządzenia będziesz ewentualnie dokupował w przyszłości (wyrzynarka, zakrętarka itp) żeby się trzymać jednej marki i tylko dokładać narzędzia do posiadanych
@CXLV: Ja podszedłem w Meec Tools z Juli Całkiem sporo narzędzi na aku Wkrętarka daje radę Pila szablasta również Szlifierka będzie następna w zakupie. Jeszcze jest sporo narzędzi do ogrodu.