Wpis z mikrobloga

W ogóle to jestem pełen podziwu szybkie akcji ratunkowej dla SVB. W piątek po sesji info o kłopotach. W sobotę Yellen mówi, że pomocy nie będzie. Do poniedziałku rano administracja Bidena wszystko poprzeliczała, posprawdzała i cyk, dajemy jednak płynność. Kryzys ugaszony.

Kiedyś taki moment będzie pewnie też w Polsce, np. będzie zagrożony jakiś duży bank czymś czego teraz sobie nie wyobrażamy.

No i stawiam, że to będzie prawdziwy armagedon XD

Pojawi się problem, niby jest Morawiecki, ale trzeba czekać na prezesa. Ten jeszcze nie dotarł na nowogrodzką, bo musiał wrócić karmić koty. Giełda leci na pysk. Spotkanie przełożone na piątek, bo rocznica smoleńska. Po tygodniu zbiera się komitet. Decyzja jest przeciągana, bo Terlecki dostał info, że w zarządzie banku był ktoś powiązany z LGBT. Dobra pytamy ekspertów. A nie, czekaj, wywaliliśmy wszystkich ekspertów, no to zapytajmy posła Suskiego itd. aż do spektakularnego padnięcia wszystkiego na pysk.

#gielda #svb #ekonomia #gospodarka
  • 11
  • Odpowiedz
@mickpl: Ale przecież to się nie skończyło, minął tydzień i dalej mamy srakę na bankach, w USA First Republic się trzęsie a kolejne 200 banków zagrożonych, w Europie Credit Suisse zatruwa Szwajcarię i ryzyko rozlania się na Francję i Niemcy.

Daj nam jeszcze kilka tygodni i zobaczymy jak się dalej wali system. Już w przyszłym tygodniu zobaczymy co zrobi Powell ze stopami i czy zmiękł, a potem jego standup i co
  • Odpowiedz
@mickpl: w Polsce coś takiego by się nie zdarzyło, bo tu są regulacje zapobiegające temu, za to w Ameryce jak w lesie, najpierw róbta co chceta a potem dej piniondze pane Fed.
Ale oczywiście europejskie banki na tym straciły, że amerykanie mają u siebie chlew.
Kolejny raz.
  • Odpowiedz
@nimamkolan: no właśnie napisałem, że nie interesuje mnie problem frankowiczów i innych kretynów których banki ruchają bez mydła.
Ja na banki patrzę jako inwestor (taki mocno wykopowy, żeby nie było) i jeśli bank kogoś wyroluje i tylko na tym zarobi to tym lepiej.
  • Odpowiedz