Wpis z mikrobloga

Oprocentowanie kredytów dobija do 2.5% i czuć jak budowlanka hamuje. Kumpel deweloper przez ostatnie lata sprzedawał ok 30 domów rocznie, w tym roku tylko 1. Moi klienci, co mieli budować jakieś większe rzeczy, nagle się nie odzywają.
A to i tak przecież niskie oprocentowanie.
Miałem takie ambitne plany, a teraz trzeba czekać na rozwój wypadków. Zawsze coś..

#emigracja #zalesie #francja #budownictwo #kredythipoteczny
PiotrFr - Oprocentowanie kredytów dobija do 2.5% i czuć jak budowlanka hamuje. Kumpel...

źródło: IMG_20230318_120222

Pobierz
  • 13
@PiotrFr no właśnie. A ceny domów używanych i tak rosną, albo stoją w miejscu. Już od dłuższego czasu śledzę na Leboncoin ceny domów w mojej miejscowości i niektóre potrafią wisieć po kilka miesięcy bez zmian ceny.
@Fooji:

czy nie taniej będzie coś wybudować

Oczywiście, że jest taniej.
Jedynym plusem jest lokalizacja, bo ciężko o działkę w dobrym miejscu. Ale na to też są sposoby.
Gdzie szukasz?
@PiotrFr region jest niesamowity, to fakt( ͡º ͜ʖ͡º). A z ciekawości to ile teraz mniej więcej kosztuje budowa pod klucz? Gdzieś czytałem że średnio 1800 EUR/M2?
@Fooji: dużo zależy od powierzchni ale spokojnie da się taniej. Chociaż nie wiem, co się dokładnie zmieniło w RT2020, ale podejrzewam niewiele.
Nie masz ofert deweloperów na lbc w tamtych rejonach?
@PiotrFr są, ale wliczona jest działka. do tego nie jest podana lokalizacja tylko np 5 min od X i 10 min od Y. Ale faktem jest że oferty developerów są podobne do tych z rynku wtórnego, minusem jest tak jak piszesz lokalizacja.
@Fooji: najlepiej (jeśli zdolność pozwoli) to kupić dom z większą działką, podzielić ją. Dom trochę odświeżyć i sprzedać. I masz działkę za darmo w dobrym miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PiotrFr tak też tu robią, efekt jest taki, że w mieście praktycznie już nie ma domów z działką powyżej 5a. Niektórzy deweloperzy nawet wyburzają całkiem porządne domy aby na ich miejscu upchnąć blok ( ͡º ͜ʖ͡º)