Wpis z mikrobloga

Jest jakaś szansa naprawić mikrolagi w #csgo i zacinki dźwięku w całym systemie #windows 10? Robiłem już milion rzeczy od formata po jakieś windowsowe ustawienia, aktualizacje biosu i dalej nic. Dyski według programów do diagnozy są ok, temperatury podzespołów ok, nic specjalnego się nie dzieje. LatencyMon przy pickach pokazuje wysokie wartości nvlddmkm.sys i dxgkrnl.sys. Nie mam już pomysłu co to może być. Parametry kompa to: Ryzen 5 1600, gtx 1060 6gb, asus rog strix b350f, 16gb ramu, dysk samsung 970 evo 1tb m2 i jakiś zwykły kingston ssd sata na którym stoi windows. #pcmasterrace #pc #komputery #pytaniedoeskperta
  • 4
@Ralphs: myszkę i klawiaturę, wcześniej mialem blue screeny podczas bezczynnosci, które ustały po formacie. Co do klawiatury ciekawostka jest taka, że jak podepne pod inne usb to ma lagi i co jakiś czas np zacina się chodzenie w bok
@koldinho Nie zagwarantuje, że to pomoże u Ciebie, ale u mnie problem rozwiązało - co prawda w innej grze.
Po pierwsze usuń sterowniki poprzedniej myszki/klawiatury. Możesz to zrobić menadżerem urządzeń, bądź jakimś innym, bardziej rozbudowanym softem, ja użyłem device cleanup tool, który wskazuje wszystkie zbędne i nieużywane sterowniki, a później jednym kliknięciem możesz je usunąć.
Po drugie to usunięcie Xbox gamebar przez powershell
@koldinho: Być może jakaś część lub kabel w obudowie nie jest dobrze podpięty. Wyłącz listwę zasilającą, odłącz wszystkie kable odtwórz obudowę, wypnij części i kabelki, przeczyść je.