Wpis z mikrobloga

Odnośnie protest niepełnosprawnych w sejmie, przy okazji dowiedziałem od kogoś że w Polsce że są takie osoby niesłyszące z zespołem Downa który dostali stopień umiarkowany, oznacza że dostaną tylko zasiłek pielęgnacyjny 215 zł msc...
Nie słyszę od urodzenia, na rynku pracy jest bardzo trudny dla niesłyszących z powodu brak słuchu itp... Z zespołem Downa dużo gorzej,kiedyś w szkole były trochę osoby z zespołem Downa wg mojej wiedzy aktualnie siedzą w domu nie mogą pracować. Szczerze mówiąc uważam że takie osoby powinni dostać lepsze wsparcie, nie wiem ile takich ludzi jest w Polsce na pewno nie dużo, ułamek koszt budżetu państwa.
Z ciekawości z perspektywy osoby slyszace co uważacie czy państwo powinno bardziej wspierać dla najsłabszych które nie mogą liczyć na normalną pracę?

#polska #niepelnosprawni #praca #nieslyszacy
  • 3
@MarQueS:
Osobiście widywałem sporo ofert gdzie warunkiem było orzeczenie o niepełnosprawności, ale fakt faktem realiów tego rynku pracy nie znam także trudno mi ocenić ile obecnie robi w tej sprawie państwo i jak można by było temat usprawnić.
Kontynuując temat rent, dodatków itd dodam jeszcze, że uważam, że jeśli któryś z rodziców niepełnosprawnego również był chory lub jest to któreś chorujące dziecko z kolei (np para niesłyszących produkująca jedno niesłyszące dziecko
@MarQueS: Z downami powinniśmy iść drogą islandzką. Bez sensu marnować im życie na wegetację, a nie życie, a i rodzice mogliby spróbować stworzyć jeszcze raz zdrowe dziecko.

Nie wiem jak się żyje na rynku pracy z brakiem słuchu, ale przecież jest pełno zawodów, gdzie nie trzeba rozmawiać z innymi ludźmi albo komunikaty są rzadkie i proste typu linia produkcyjna, sprzątanie, gastro na kuchni czy archiwum. Nie musi to być tylko wałek