Wpis z mikrobloga

mirki macie jakis patent na polozenie silikonu w trudno dostepnych miejscach? wymienilem kabine i wg intrukcji trzeba ja #!$%@? silikonem z zewnatrz po obrysie, ale niefart polega na tym, ze do jednej ze scianek przylega zabudowa kibla i nie mam jak dojsc normalna koncowka/aplikatorem w szczeline na szerowkosc palca i dl jakies 20-25 cm (wysokosc jakies 40cm wiec chociaz taki plus, ze nie do samego sufitu ;d). da rade to jakos sensownie wykonac tak zeby spoina moze nie byla estetyczna, ale zeby mi to gunwo nie przeciekalo? uprzedzam pytanie dlaczego nie chce tego zrobic od wnetrza kabiny - konstrukcja profili jest jest tam mocno otwarta, ze musial bym w kazdym narozniku nawalic do srodka z 1/3 pojemnosci tuby, a finalnie pewnie i tak by gdzies przeciekalo i bylby problem z czyszczeniem i poprawkami :>

#remontujzwykopem #remont #pytanie #budowlanka #budownictwo #lazienka #wykonczenia
  • 11
@soSNax: nie opitalaj po montażu, tylko w trakcie montażu tą stronę po prostu przyklej na silikon smarowany po całości, ale nie za dużo, żeby tylko skleił, a nie wypłynął na boki.
@Jarek_P: no tu niestety dupa - taki byl plan, ale podnioslo sie wlasnie na naroznikach (pewnie przez profile/krzywe sciany) wiec czesc sie przykleila, a czesc lewituje ;f

@Smarek37 no wlasnie dlugo kminilem co by tu zrobic bo rurka musi byc dluga, sztywna i miec niskie fi. kumpel podeslal przedluzke do mieszalnika kotwy chemicznej i to byl dobry strzal, ale przez weekend tego raczej nigdzie nie dostane. potem wpadlem na patyk od
@soSNax: jeszcze przychodzi mi do głowy, żeby to po prostu opitolić na szczelnie i do pełna w szczelinę, zwyczajnie od wewnątrz. Powinno spokojnie wystarczyć, a od tej strony zrobisz to estetycznie i szczelnie.
@soSNax: uszczelniaj to od wewnątrz i wystarczy. Od zewnątrz w życiu nie zrobisz tego dobrze, a kombinując z przedłużoną rurką z 99% pewnością zrobisz szkaradnie wyglądające i nic nie dające w temacie szczelności okropieństwo, którego nijak nie wyrównasz ani nie usuniesz bez demolowania całości. A jeszcze zostaje kwestia zabezpieczenia szyby i ściany przed pobrudzeniem silikonem...
@soSNax: ja bym metalowa rurkę do napojów zaadaptował. Zeszlifował końcówkę, żeby od razu profilowała spoinę, a drugą stronę taśma przykleił do dyszy. Pewnie będzie ciężko szło, ale....
@Jarek_P @marcin-el-mops : powiem Ci, ze patrzac na ilosc szczelin z zewnatrz, a ilosc od wewnatrz to nie dziwie sie, ze wg instrukcji powinno sie to robic z zewnatrz ;P zdecydowalem sie jednak robic na ile sie da wg instrukcji. udalo mi sie dostac jednorazowe plastikowe rurki do picia i tym udalo mi sie dostac w miare do najwazniejszej czesci. od wewnatrz zrobilem slupek + "zakorkowalem" dol profilu. jutro wielki test szczelnosci