Wpis z mikrobloga

Gruzja wjechała dzisiaj, a zatem poznaliśmy wszystkie piosenki na #eurowizja. Poniżej krótki komentarz i wstępne typowanie szans na awans piosenek w znacznie słabszym 2 półfinale. Zapraszam do dyskusji.

San Marino - 5% szans na awans. Nie jest to tak tragiczne jakby to wynikało z ocen fanów, ale dobre też nie. Fajny głos wokalisty to chyba jedyna mocna strona tego dość nijakiego utworu. Moja ocena 3/10

Albania - 25% szans na awans. Grzejący serce rodzinny występ pełen dramatu i emocji. Może to być jednak za mało by przekonać kogoś na tyle by wysłał SMS. Dość mało zapamiętywalne po jednym przesłuchaniu, niewiele się tam dzieje. Moja ocena 4/10.

Australia - 60% szans na awans. Rock w średnim wydaniu, zwłaszcza wersy, które są takim fillerem, że ma się ochotę skipnąć. Fajnie, że nie wysłali popu, ale jeśli chodzi o jakość to bliżej temu do Intelligent Music Project niż do Maneskin. W 1 półfinale to by nie miało szans. Moja ocena 4/10.

Litwa - 55% szans na awans. Taka o zwykła pioseneczka z etnicznym pierwiastkiem, ale mi się nawet podoba. Moja ocena 6,5/10.

Austria - 100% szans na awans. Jak dla mnie to będzie highlight tego półfinalu. Można zrobić bopa w ciekawy sposób? Jak widać można. Moja ocena 9/10.

Gruzja - 85% szans na awans. Świetnie wyprodukowana. MOCNY refren z subtelnym męskim chórem(?) w tle. Wpada w ucho niemal od razu i nie nudzi. Najlepsza Gruzja od 2015 roku. Moja ocena 7,5/10.

Armenia - 75% szans na awans. Podobnie jak w przypadku Gruzji, świetnie wyprodukana. Dramatyczna i z charakterem. Jednak nie jestem fanem rapowej części. Plus, że końcówka po ormiańsku. Moja ocena 7/10.

Estonia - 60% szans na awans. Nie jestem fanem. Trochę to zbyt przedramatyzowane. Z jednej strony wzniosłość tego utworu, z drugiej jakoś emocji to we mnie nie wywołuje. Do tego lekko irytujący wschodni akcent, wolałbym żeby to było po estońsku. Moja ocena 4,5/10.

Grecja - 45% szans na awans. 12 pkt od Cypru raczej wpadnie, ale cudów tu raczej nie będzie. Przyjemna piosenka do radia, ale zbyt sztampowe, żeby zaznaczyć swoją obecność. Moja ocena 5,5/10.

Belgia - 50% szans na awans. To wie chłop jak się zachować na scenie, może to ludziom zaskoczyć w uchu zanim stanie się irytujące. Moja ocena 3/10.

Dania - 20% szans na awans. Btw wiecie, że on ma 26 lat? Słabe na żywo (nie na żywo z resztą też), strasznie zniewieściałe, może trochę Julek zagłosuje, ale to będzie za mało. Moja ocena 2/10.

Rumunia - 30% szans na awans. Refren nawet siedzi na uchu, trochę underrated. Ale te stripteaserki mógłby sobie darować bo dzieci to oglądają. Moja ocena 3,5/10

Islandia - 65% szans na awans. Świetna energia na scenie, piosenka niezła. Moja ocena 6/10.

Cypr - 35% szans na awans. Nuda, nuda, nuda. Nawet nie chce mi się komentować. Moja ocena 2,5/10.

Słowenia - 80% szans na awans. Chłopaki dają radę, i Słoweńcy mają odwagę wysłać takie coś w ich ojczystym języku. Moja ocena 8/10.

Polska - 45% szans na awans. No i pora na crème de la crème, truskawkę na torcie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdanie na temat tej piosenki i występu Blanki mam takie jak większość Polaków. Natomiast uważam, że ten półfinał jest tak słaby, jesteśmy w drugiej połowie, piosenka Blanki jest steamowana za granicą więc i tak możemy awansować. Jednak jeśli awansujemy to jedno z ostatnich miejsc w finale i - punktów od jury bardzo prawdopodobne. Moja ocena 1,5/10 (występ), 4/10 piosenka z autotunem.
  • 1
@cinu4: Imo Estonia dużo lepsza niż Armenia. Ciężko też ocenić jak niektóre wypadną na żywo. Islandii nie słyszałam na żywo więc lekko się zdziwiłam wysoką oceną. Po obejrzeniu dalej nie wiem co w tym widzisz. Rumunię też łagodnie potraktowałeś :P Z tego półfinału podobają mi się Austria (zgadzam się że jak nie spierniczą występu jak rok temu to mają tu łatwą wygraną), Grecja, Litwa, Estonia, Gruzja i Armenia. Z braku ciekawszych