Wpis z mikrobloga

Jaki jest najlepszy i najbardziej sprawiedliwy podatek? Taki, który ma najmniejszy negatywny wpływ na opodatkowanych nim ludzi. Na szczęście jest jedna taka grupa ludzi, która ma spory majątek i można ich opodatkować nawet 100%, bo i tak mają #!$%@? - martwi ludzie to zdecydowanie najlepsza grupa podatników i nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym.

Niestety taki podatek nie zostanie wprowadzony nawet w wysokości 50%, bo dzieci i wnuki tych zmarłych są zbyt chytrzy na owoce nieswojej pracy i wyciągają swoje tłuste łapki po pieniądze, których nigdy nie zarobili.

Ale, ale babcia Kazia sobie życzyła, żebym ja dostał po niej mieszkanie w rodzinnym #!$%@? i 300k oszczędności. Nie wolno ignorować jej woli, chlip, chlip


#!$%@? mnie obchodzi wola zmarłej osoby, jak jej się nie podoba, to niech zaprotestuje xD. Moja wola jest taka, żeby nie opodatkowywać moich ciężko zarobionych pieniędzy, a mimo to i tak muszę płacić podatek dochodowy. A wola żyjącego podatnika jest ważniejsza niż wola trupa, ale to tylko moje zdanie. Wykopki zaraz mnie nazwą komuchem, bo przecież majątek ich dziadka, z którym nie mieli nic wspólnego im się należy w 100% xDDD Ha tfu na was nieroby

#takaprawda #niepopularnaopinia #podatki #ekonomia
  • 26
@strfkr:

Szkoda, że ja nie mogę dysponować swoim majątkiem przed śmiercią. Czemu państwo mi zabiera kilkadziesiąt procent ciężko zarobionych pieniędzy, a takie nieroby jak ty nie dość, że dostają w spadku majątek, na który nie zapracowali, to jeszcze nie płacą za to żadnego podatku?

Zamiast walczyć o swoje, łatwiej odebrać to prawo innym. Typowe.

Ty, do roboty darmozjadzie

Mam tyle obligacji długoterminowych na 7%, na które #!$%@?ą kredyciarze jak Ty, oraz
@gysnde:

Zamiast walczyć o swoje, łatwiej odebrać to prawo innym. Typowe


Dokładnie, a budżet się zapełni banknotami z Monopoly, co za dzban xD

Mam tyle obligacji długoterminowych na 7%, na które #!$%@?ą kredyciarze jak Ty, oraz innych aktywów, że nie muszę nic już robić przez wiele lat. Praca to dla mnie samo-rozwój, przyjemność i jedna z wielu form walki z nudą ;)


Wiesz kim ja jestem #!$%@??? Mam obligacje na 7%.
brzmi jak problem z rządem, a nie z podatkiem od spadków. Niezależnie od tego jak nieefektywnie rząd wykorzystuje pieniądze, to podatki nadal muszą istnieć. Obojętnie czy podatki mają być niskie czy wysokie, uważam że należy zacząć od takich które są najmniej szkodliwe dla opodatkowanych, a tak się składa, że martwym ludziom już nic nie zaszkodzi. Dopiero jak z martwych podatników nie da się już nic wycisnąć, a budżet nadal się nie spina,
@longstar:

ponieważ spadek/majątek został już wcześniej opodatkowany


No i co z tego? A jak ktoś postanowi #!$%@?ć swoje pieniądze na drogie samochody zamiast je zostawiać w spadku, to zapłaci za te samochodu srogi VAT, mimo że pieniądze, którymi za nie zapłacił zostały już opodatkowane. Czemu uważasz, że spadek powinien być jakimś wyjątkiem?