Wpis z mikrobloga

a ja tak :(((((((

Energia zużyta w roku 2022: 10028 kWh

Energia zużyta w analogicznym okresie poprzedniego roku

kalendarzowego: 4204 kWh


@sl1der: Zmień żarówki na ledowe, wyciągaj ładowarkę od telefonu jak jej nie używasz, wyłącz w TV
  • Odpowiedz
@LateMacchiato: hej te stawki KWh to masz z tarczą czy bez? bo nam dowalili takie stawki bez tarczy:
dzienna: kWh 1,3882 netto
nocna: kWh 0,9218 netto

Chyba nas w chooja robią bo płacimy horrendalne stawki, jakiś cwaniaczek zadzwonił z orlenu i wcisnął starszym rodzicom trefną umowę. Od marca mamy teraz tą tarcze rządową ale od nowego roku dalej będziemy bulić takie stawki, coś jest nie tak skoro inni by płacili
  • Odpowiedz
Chyba nas w chooja robią


@dzyndzelnajs: Żadnej nowej umowy nie było. Stawek na nowy rok(2024) nie znam. Aktualne stawki masz na fakturze. Tarcza solidarnościowa zapewnia brak zmian wysokości za kWh w 2023. Dopiero jak przekroczysz limit 2000 kWh podnoszą opłaty, a w 2023 jeszcze tego nie zrobiłeś na pewno. Czyli wysokość opłaty za jednostkę prądu będzie jak w 2022. Wiem, że Tauron proponował zmianę umowy na stałą stawkę, która była
  • Odpowiedz
@LateMacchiato: ale składałeś jakieś pismo lub wniosek o tą tarcze solidarnościową? moim rodzicom wcisnęli od stycznia jakąś umowę na 2 lata i te wysokie stawki, dopiero po pierwszym rachunku w lutym się zorientowaliśmy, że coś jest nie tak, gdzie naliczyli nam wysokie stawki za styczeń i luty bez tarczy solidarnościowej. Jeśli nic nie składałeś to nas oszukali.
  • Odpowiedz
@dzyndzelnajs: Uwaga! Każde gospodarstwo domowe z automatu ma przyznawane ten limit 2000kWh i nic nie trzeba wysyłać. Dopiero jak łapiesz się na wyższy limit trzeba dosłać wniosek i papiery.
Macie jakąś firmę czy co? Założyliście fotowoltaike?
Zrób osobny wpis i się zapytaj ludzi o co chodzi.
Jaką masz taryfę?
  • Odpowiedz
@LateMacchiato: sytuacja wygląda tak, że mieszkamy w większym domu gdzie mieszkają cztery rodziny, nie mamy fotowoltaiki, mamy główny licznik i podliczniki, taryfa G12w średnio zużywamy 1.500 KWh na miesiąc, średnio 400KWh na rodzinę... W tamtym roku kończyła nam się umowa trzyletnia i rodzice przez telefon zgodzili się na przedłużenie umowy bez zmian ale wychodzi na to że wcisnęli im najwyższe stawki(podane powyżej). Pytanie czy Energa miała prawo naliczyć nam takie
  • Odpowiedz
@dzyndzelnajs: a co jeśli z jakiegoś powodu naliczają dla was limit z głównego licznika który ma duże zużycie i już jesteście poza ochroną? Może wdarl się jakiś błąd

Moja ciocia raz z energa dostała rachunek na 6k zamiast 400 złotych.

No ale jeśli twoje podstawowe stawi już są takie wysokie to nie wiem co robić.
  • Odpowiedz