Wpis z mikrobloga

a ja tak :(((((((

Energia zużyta w roku 2022: 10028 kWh

Energia zużyta w analogicznym okresie poprzedniego roku

kalendarzowego: 4204 kWh


@sl1der: Zmień żarówki na ledowe, wyciągaj ładowarkę od telefonu jak jej nie używasz, wyłącz w TV opcję standby

Masz pewnie jakąś produkcję?
@LateMacchiato: hej te stawki KWh to masz z tarczą czy bez? bo nam dowalili takie stawki bez tarczy:
dzienna: kWh 1,3882 netto
nocna: kWh 0,9218 netto

Chyba nas w chooja robią bo płacimy horrendalne stawki, jakiś cwaniaczek zadzwonił z orlenu i wcisnął starszym rodzicom trefną umowę. Od marca mamy teraz tą tarcze rządową ale od nowego roku dalej będziemy bulić takie stawki, coś jest nie tak skoro inni by płacili mniej.
Chyba nas w chooja robią


@dzyndzelnajs: Żadnej nowej umowy nie było. Stawek na nowy rok(2024) nie znam. Aktualne stawki masz na fakturze. Tarcza solidarnościowa zapewnia brak zmian wysokości za kWh w 2023. Dopiero jak przekroczysz limit 2000 kWh podnoszą opłaty, a w 2023 jeszcze tego nie zrobiłeś na pewno. Czyli wysokość opłaty za jednostkę prądu będzie jak w 2022. Wiem, że Tauron proponował zmianę umowy na stałą stawkę, która była wyższa
@LateMacchiato: ale składałeś jakieś pismo lub wniosek o tą tarcze solidarnościową? moim rodzicom wcisnęli od stycznia jakąś umowę na 2 lata i te wysokie stawki, dopiero po pierwszym rachunku w lutym się zorientowaliśmy, że coś jest nie tak, gdzie naliczyli nam wysokie stawki za styczeń i luty bez tarczy solidarnościowej. Jeśli nic nie składałeś to nas oszukali.
@dzyndzelnajs: Uwaga! Każde gospodarstwo domowe z automatu ma przyznawane ten limit 2000kWh i nic nie trzeba wysyłać. Dopiero jak łapiesz się na wyższy limit trzeba dosłać wniosek i papiery.
Macie jakąś firmę czy co? Założyliście fotowoltaike?
Zrób osobny wpis i się zapytaj ludzi o co chodzi.
Jaką masz taryfę?
@LateMacchiato: sytuacja wygląda tak, że mieszkamy w większym domu gdzie mieszkają cztery rodziny, nie mamy fotowoltaiki, mamy główny licznik i podliczniki, taryfa G12w średnio zużywamy 1.500 KWh na miesiąc, średnio 400KWh na rodzinę... W tamtym roku kończyła nam się umowa trzyletnia i rodzice przez telefon zgodzili się na przedłużenie umowy bez zmian ale wychodzi na to że wcisnęli im najwyższe stawki(podane powyżej). Pytanie czy Energa miała prawo naliczyć nam takie stawki
@dzyndzelnajs: a co jeśli z jakiegoś powodu naliczają dla was limit z głównego licznika który ma duże zużycie i już jesteście poza ochroną? Może wdarl się jakiś błąd

Moja ciocia raz z energa dostała rachunek na 6k zamiast 400 złotych.

No ale jeśli twoje podstawowe stawi już są takie wysokie to nie wiem co robić.