Wpis z mikrobloga

Dotyk w Mi9 SE mi pada więc zakupiłem xiaomi 12x i nie wiem co jest grane.

Aparat (teleobiektyw zoom 8x/10x) robi zdjęcia na podobnym poziomie co Mi9 SE (niby 3 generacje różnicy) a jak porównałem zdjęcia do Huawei P20 Pro to jest to istna przepaść na korzyść Huaweia.

Wgrałem GCama z polecanym configiem i nie widzę znacznej poprawy (na przykładzie zdjęcia z zoomem). O co tu chodzi, czemu te xiaomi takie słabe?
#xiaomi #smartfony #huawei
  • 4
@snsj: xiaomi nigdy nie potrafiło wykorzystać potencjału hardwaru, który pakował do telefonów, ale widzę też, że nowe gcamy generalnie się pogorszyły. O ile w starych redmi notach jakość zdjęć to była przepaść na korzyść gcama (i nie trzeba było wgrywać żadnych configów), tak teraz na nowych modelach też nie widzę jakiejś wielkiej różnicy.
@Norskee: Ale mi 9se to tez chińczyk, tez od xiaomi, a zdjęcia prawie takie same. Nie chodzi mi też tylko o aparaty, ekran jest przygaszony i w tych samych warunkach automatyczna jasność jest niższa niż w poprzednim telefonie, często zbyt niska. Na pierwszy rzut oka na plus to głośniki i odświeżanie ekranu. Miałem nadzieje że wymieniając 4-letni telefon poczuje różnice.