Wpis z mikrobloga

Smutny los landlordów.
Nie dość, że na pomysł na ten sam biznes w 2021 "wpadło (XD)" mnóstwo innych ludzi i liczba konkurencji w jednym bloku skyrocketuje to w tym roku na domiar złego po otrzymaniu kluczy do kurników, będą musieli dostosować swoje czynsze do nowych miniratek - ale nie tych które oni płacą, a tych 2% dla ludzi bez własnego dachu nad głową XD
Ciekawe jak będzie wyglądać biznes najmu, kiedy ludzie zamiast płacić 2900 landlordowi będą mogli płacić 2400 bankowi na własne mieszkanie XDD
Wilcy jakie będzie z tego ROI? Może trzeba będzie łóżko piętrowe wrzucić do tej kawalerki 17m2? Co myślicie?
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie
  • 34
@BurzaGrzybStrusJaja: wysokie stopy procentowe - źle dla posiadaczy mieszkań na wynajem. Większa dostępność kredytów - jeszcze gorzej.

Co by się nie stało to i tak nastąpi POTĘŻNE załamanie cen najmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BurzaGrzybStrusJaja: ej, a w ogóle podjąłeś się jakiegoś biznesu pisząc że on się już nie spina? Mam wrażenie że masz w sobie cechy ludzi którzy ciągną w dół. Gadają że to i to się nie opłaca, nie ma sensu, ale sam nic w tej kwestii nie robi.
@Pawelex:

wysokie stopy procentowe - źle dla posiadaczy mieszkań na wynajem.

no tak dla tych zalewarowanych na 80%.

Większa dostępność kredytów - jeszcze gorzej.

niskie stopy % są tylko dla osób, które nie mają mieszkania czyli dla niemal 100% klientów, którzy wynajmują mieszkania.
Ludzie którzy kupują swoje pierwsze mieszkanie to pewnie tylko jakieś 20% ogólnego ruchu na rynku mieszkań.

@MlodyDziadzio: https://wykop.pl/wpis/70708897/smutny-los-landlordow-nie-dosc-ze-na-pomysl-na-ten#250532497
no tak dla tych zalewarowanych na 80%.


@BurzaGrzybStrusJaja: zgoda, ale czy przejściowa zmiana poziomu stóp procentowych, powiedzmy na okres 3-4 lat, to powód do stwierdzenia że deal mieszkania na kredyt pod wynajem się nie spiął? Bo kupujący zakładał 15 lat na spłatę zobowiązania a ty po dwóch lat wieszczysz porażkę życia

Grasz na giełdzie? Rozumiem że w dołku sprzedajesz, czy może spokojnie czekasz na odbicie?

Ja niestety nie kupiłem mieszkania pod
@MatPL1122: Rząd twierdzi, że kredytów do końca 2027 roku ma być wydane około 50k. Nie wiem jak oni do tego doszli i jak taka liczba ma wstrząsnąć rynkiem i cenami WSZYSTKICH mieszkań. Rynek najmu to 1/10 całego rynku nieruchomości, a osoby nieposiadające nieruchomości to niemal 100% najemców.
btw. Jak zmniejszali stopy do poziomu 0.25% i rozdali 270k kredytów w rok to nie widzieli problemu ( ͡ ͜ʖ ͡
Pierwsza lepsza oferta na którą będzie stać parę gołodupców zarabiających po 3k na rękę nie posiadających ŻADNYCH oszczędności


@BurzaGrzybStrusJaja: xDD Tak bo bank da kredyt komuś z ratką 2,4k przy 6k zarobkach na śmieciówce albo terminowej uop ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwłaszcza, że gołodupcy te 3k to mają realnie, a nie na umowie, bo tam jest minimalna, a reszta pod stołem. Druga sprawa, że jak wejdzie kredyt
to z jednej strony mówisz, że nikt nie skorzysta


@BurzaGrzybStrusJaja: Nie napisałem tak

a z drugiej strony że ceny ruszą w górę. Nie spina się.


@BurzaGrzybStrusJaja: Spina się. Skorzystają, ale nie ci, których obecnie skrajnie nie stać. Skorzystają ci, których stać i obecnie, skorzystają ci, którzy są na granicy. Przez to ceny pójdą w górę (bo znowu rząd dorzuci darmowy pieniądz do sektora), a biedoty jak na mieszkanie nie było
@rzuf22: No to Ci tłumacze, że jeśli uważasz, że jednak będzie spore zainteresowanie tym programem to będzie to zainteresowanie niemal w 100% osób które wynajmują. Ludzie żyjący w biedzie o której piszesz mieszkają z rodzicami.
Innymi słowy: populacja najemców zmniejsza się.
No to Ci tłumacze, że jeśli uważasz, że jednak będzie spore zainteresowanie tym programem


@BurzaGrzybStrusJaja: niczego takiego nie napisałem. Pisałem, że skorzystają ludzie, ale to nie będzie szturm.

będzie to zainteresowanie niemal w 100% osób które wynajmują.


@BurzaGrzybStrusJaja: na pewno xD Oskarek jeden z drugim, który i tak mieszka w mieszkaniu ojca, po skorzystaniu z kredytu kupi "swoje" mieszkanie za jego hajs.

Ludzie żyjący w biedzie o której piszesz mieszkają
no tak czyli tylko oskariat co mieszka u taty


@BurzaGrzybStrusJaja: ty jesteś jakiś ograniczony czy jak? Nigdzie nie piszę "tylko", "nikt", "zawsze", jednak za każdym razem przeskakujesz w skrajności ignorując kontekst, próbując uargumentować swoje wywody.

20tysiecy oskarów wprost MARZY żeby mieszkać w klitce za 700k zamiast u starego w penthousie XD


@BurzaGrzybStrusJaja: klitka za 700k? Za tyle kupisz całkiem spoko mieszkanie nawet w krk. Poza tym, znowu skaczesz w skrajność