Wpis z mikrobloga

Ciężkie pytanie. Odpowiem szybko i bez rozwijania się. Zagraj w siódemkę jak nie może być stary. Jak Ci się spodoba to później polecisz ósemkę i od dwójki remake w górę. Ewentualnie możesz zagrać w 3 Remake jak jesteś nowy.
@przeczki: Powiem tak, pierwszy Resident w jakiego zagrałem to 7. Podobał mi się, ale to gra we współczesnym stylu, widok z pierwszej osoby, ładnie, klimatycznie. No fajna gierka.
Potem ograłem remake 2 i 3. Dwójeczka bardzo fajna, ale gra się w to zdecydowanie inaczej - trochę jak w takie starsze gry, ale da się bez problemu to ogarnąć nawet jak nie ma się doświadczenia w takich grach. No i ogólnie 2
@razzor91: dwójki nie polecał bym początkującemu. Dużo osób się zacina na poszukiwaniu przedmiotów. Trójka jest bardziej liniowa i dzieje się w tej samej osi czasu więc chronologia nie jest pominięta mimo wyższej cyfry. Na początek więc z nowych najlepiej trójka bądź 7. Później @przeczki wołaj co wybrałeś i jak się podobało
@przeczki: Jeśli wolisz gry FPP to RE7, potem RE8 (aka Village)
Jeśli wolisz TPP to RE2 Remake, potem RE3 Remake. Na dniach wychodzi też RE4 Remake

Do RE7/RE8 nie potrzebujesz znajomości innych części.

Jeśli survival jest dla Ciebie trochę za ciężki to tak jak @Aeterna wspomniał możesz zacząć od RE3. Tak samo RE8 jest bardziej akcyjne, ale to bezpośredni sequel RE7 i musisz znać fabułę siódemki. RE2/7 to bardziej klasyczne Residenty,