Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z tym zapisem; "Rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa domowego w rok od zakupu" - co to znaczy? Muszę się tam zameldować czy jak?

Pytanie odnośnie PISowskiego programu kredyt "2%".

#nieruchomosci #mieszkanie
  • 13
@haha123: centrum interesow zyciowych sie okresla na zasadzie deklaracji, woli.

Nic nie szkodzi na przeszkodzie zeby miec centrum w krakowie - bywac tam tylko w weekendy i placic podatki,
A w tygodniu zyc w mieszkaniu sluzbowym, bo masz klienta w warszawie i rozliczac to jako koszt
@haha123: No to wtedy im udowodnisz że dalej tam mieszkasz - w łazience leżą twoje graty, na półce twoje książki, masz internet na siebie, zameldoeales się tam albo przychodzą jakieś pisma na ciebie.

Podlegasz wtedy weryfikacji przez urzędnika, który od razu zobaczy czy walisz w #!$%@? czy faktycznie jesteś tirowcem który tu mieszka ale często podróżuje, czy jednak mieszkanie stoi w stanie deweloperskim o jest puste a ty wziąłeś kredyt bo
@haha123: podobne zapisy w ustawach pojawiały się już wielokrotnie. Choćby przy okazji ulgi mieszkaniowej na własne cele mieszkaniowe. Sam korzystałem z tego, gdy odziedziczyłem udziały w domu, więc żeby uniknąć podatku od spadku, składałem deklarację (chyba nawet był na to wtedy jakiś druk z US), że zamieszkuję nieruchomość i korzystam z ulgi.
Czy fizycznie ktoś jest to w stanie sprawdzić, raczej wątpię. Z drugiej strony urzędy mają wiele informacji na temat