Wpis z mikrobloga

@programista15cm: prawdopodobnie będzie jak z przepisem o "braku możliwości wynajmu mieszkania kupionego na kredyt2proc" - nie będzie to kontrolowane, zwykłe oświadczenie

no urzednicy maja dostep do KW , wrzuca pesel na beben i sprawdza


wrzucą albo i nie wrzucą, poza tym nie ma obowiązku posiadania księgi wieczystej

Jeżeli ktoś posiadał mieszkanie bez kredytu to już bierze ryzyko na siebie składając fałszywe oświadczenie, ale że będzie to sprawdzane to nie wierzę. Wszystko
@WarwaraBasia: no tak, na pewno nie sprawdzą, co będzie kosztowało kilka/kilkanaście tysięcy, żeby oszczędzić kilka/kilkadziesiąt milionów na cwaniakach, którzy będą kombinować z tanim kredytem nie spełniając warunków xD
@WarwaraBasia: jak nie ma w praktyce? Baza praw do lokalów jest osobna. Sprawdza to sobie, oni nie są tacy głupi jakby większość społeczeństwa chciala. Zresztą wiem jakie systemy zamawiają.

Poza tym było na mirko info, że będzie można wynajmować. Nie wiem czemu miało by się nie dać, przecież to nie ma sensu.

Sam swoje mieszkanie kupiłem 500km od Warszawy, od domu i mojego całego życia, bo tak mi się po prostu
Poza tym było na mirko info, że będzie można wynajmować


@programista15cm: wydaje mi się, że mieszkania kupionego na kredyt2proc nie możesz wynajmować, tak było w projekcie ustawy chyba że to zmienili teraz

@francoisinho: tworzysz sobie tezę, z która sam walczysz. Nigdzie nie napisałam, że ludzie będą masowo ryzykować więc xd kolego. Twierdzę tylko, że nie będzie wszystko dokładnie sprawdzane i kontrolowane.
@WarwaraBasia: faktycznie masz rację. Ale to jest chore, ludzie będą jak psy przykuci do tych mieszkań. Jak to się będzie miało do mobilności na rynku pracy? Debilizm.

Co innego gdyby ktoś miał te doplaty i inne mieszkania w wynajmie, ale co innego jak po prostu wynajmujesz swoje i od kogoś wynajmujesz żeby mieć elastyczność. 1 za 1
@programista15cm: Mentzen kiedyś opowiadał, że pewien sposób "optymalizacji podatkowej" był prawnie zakazany, ale systemy nie były połączone, więc dało się w ten sposób omijać podatki. W tej sytuacji jest podobnie - nie możesz, ale systemy nie są połączone, więc niby się może udać a nikt tego nie sprawdzi, jedynie sąsiad może zakablować albo przy niepłacącym lokatorze można mieć związane ręce. Prawdopodobieństwa nie policzę, bo nie mam danych, ale na wykopie ludzie
Ale to jest chore, ludzie będą jak psy przykuci do tych mieszkań. Jak to się będzie miało do mobilności na rynku pracy? Debilizm.


@programista15cm: pewnie chodzi o to, że w zalozeniach ustawa miala umożliwić kredyt osobom,ktore inaczej na ten kredyt nie mogłyby sobie pozwolić. Rozumiem opisywany przez Ciebie przypadek, ale uwzględnienie go w ustawie znacznie bardziej by ją skomplikowało i dało pole do nowych nadużyć.
Swoją drogą, mozna takie mieszkanie wynajmować
w ustawie znacznie bardziej by ją skomplikowało i dało pole do nowych nadużyć.


@NieBendePrasowac: ogólnie to wiem o czym mówisz, ale na tym polega kunszt tworzenia prawa. Naprawdę wydaje się że kilka hookow by rozwiązało sprawę. A sens jest zachowany, pierwsze mieszkanie na własność w kredo