Wpis z mikrobloga

Pojawiają się doniesienia czy to z Niemiec że ich armia jest w kiepskim stanie, z Francji że z ich atomówkami nie jest kolorowo, czy inne różne nieciekawe sygnały i ogólnie my tak się śmiejemy z kacapów a Europa militarnie jest na równie gównianym poziomie bo zawsze była gadka że nie będzie wojen już a jakby to jest USA i mimo wszystko powinniśmy zachować trochę pokory kręcąc bekę z ruskich

#wojna #rosja #ukraina #wojsko #europa
  • 15
@mial85: pokorę względem ruskich to warto mieć z racji tego, że jeżeli ruscy byliby tak słabi to z kim niby Ukraina czy ogolnie nato ma wygrać wojnę?

Na szczęście tylko na wykopie taki festiwal beki, ludzie odpowiedzialni za armię w Polsce realnie do tego podchodzą, ale jednocześnie nie są ulegli i nie boją się ruskich.
@mial85: Jak Polska się dozbroi z pomocą USA to się nagle okażę że zachodnia Europa już tak ochoczo na nas sankcji nie będzie rzucać bo Polska zacznie mieć realne metody nacisku na zachodnich biurokratów.
@mial85: hmm myślę że armia w Europie jest na pewno w lepszym stanie niż w Rosji bo u nas aż tak bardzo nie kradną i nie robią wałów aż takich jakie robią generałowie w rassiji. Jest na pewno mocno zredukowana ale na pewno jest modernizowana i sprawdzana czy to na ćwiczeniach czy na innych przeglądach. Ale można snuć teorie że Europa jest słaba jak się za to dostaje parę rubli :)
@mial85: Tylko weź pod uwage to, że w takich Niemczech jak np nie działa w czołgu grzanie dupy to czołg jest nie do użytku.
W rosji akacje nie mają niczego co działa poprawnie oprócz działa i odpalają to gówno na korbe, a mimo to i tak na front wysyłają, nie ważne że wentylacja nie działa i załoga truje się dymem z prochu.
@Denatur0v: spokojnie Polska oczywiście będzie dozbrojona ale nadal będzie trzymana w ryzach i pod kontrolą zachodu właściwie już tak się dzieje bo na przykład USA nie daje nam rakiet tomahawk ani innych rzeczy które by nam się mogły przydać będzie jak z Ukrainą wysyłamy i sprzedajemy sprzęt ale tylko tyle ile uznamy że potrzebujecie
@mial85
Rosjanie od lat rozgrywali zachód od środka perfekcyjnie, ale wyszło jak komunizm.

Na papierze propaganda i agentura dawała radę, a w rzeczywistości, to było na pół gwizdka.
Dobry przykład Ukraina w 2014. Przecież tam ledwo państwo funkcjonowało, bo je tak od środka zepsuli, a i tak nie dali rady przejąć władzy.
Były przypadki, że separatyści i Rosjanie po cywilnemu rozbrajali całe ukraińskie oddziały w kilka osób, bo ludzie nie wierzyli w
@mial85: najlepsza armia jest zapewne tam gdzie pobór plus może Francja, bo oni potrzebują armii do popełniania zbrodni w Afryce i trzymaniu Murzynów za ryj. Wszystko zależy jaką dany kraj ma doktrynę obronną, większość zakłada pasożytowanie na NATO
@Wiciu89: "Wszystkie okręty podwodne stoją w stoczniach. W stu procentach gotowe jest mniej niż sto czołgów. Brakuje 21 tysięcy oficerów i podoficerów. Mowa nie o wojsku jakiegoś drugorzędnego kraju, ale o armii Niemiec, największej potęgi gospodarczej Europy i kluczowego sojusznika Polski. Lata oszczędzania na Bundeswehrze doprowadziły do tego, że "nie ma sił gotowych do użycia w ramach sojuszniczej obrony"

To nie jest jakieś onucowe #!$%@?, to artykul na podstawie raportu o
@mial85 Przecież zbrojeniówka europejska jest tak potężna że były pretensje że Rosja kupuje wiele nowoczesnych rozwiązań właśnie z Europy.

Ruskie są gruzowane na własnym podwórku przy użyciu tego co z Europy było wycofywanie bo stare itp xD

O czym ty biadolisz, tacy jak @Denatur0v łykają ślepo takie zarzutki i później bzdury powtarzają.
@justkilling: Dej źródło ;D A tak poważniej to mam nadzieję że od 2018 roku naprawili te łodzie podwodne i czołgi bo kasę mają jak piszesz największa potęga gospodarcza w europie ma na to hajs tylko póki co był skierowany w inną stronę, poza tym ich sojusze,umowy gospodarcze powodowały że się rozsiedli wygodnie w fotelach i liczyli pieniądze który mogą przekierować z wojska na inne cele. Jakkolwiek mówiąc że problemy z armią