Wpis z mikrobloga

No i git, mocny short DAX + NASDAQ do końca tygodnia. Myślę, że da zarobić bez dwóch zdań. Exit plan też w głowie jest, gdyby jednak się scenariusz nie sprawdził
DAX 15270
NQ 12170
#gielda
  • 29
  • Odpowiedz
To uproszczenie, mam schemat wyjścia z pozycji i kroki, gdyby nie szło w moim kierunku


@Jcmg: Rozumiem, ale nie powinieneś mieć oczekiwań wobec jakiegokolwiek trejdu. A jeśli masz scenariusz wyjścia, to na jakim poziomie cenowym on jest?
  • Odpowiedz
@DJ007: lel, jak nie mieć oczekiwań? To jak Ty portfel modelowy budujesz i decydujesz kiedy wyjść, albo walidujesz poprawność strategii inwestycyjnej? Na wyczucie?
  • Odpowiedz
lel, jak nie mieć oczekiwań? To jak Ty portfel modelowy budujesz i decydujesz kiedy wyjść, albo walidujesz poprawność strategii inwestycyjnej? Na wyczucie?


@Gluptaki:
Po pierwsze nie interesują mnie portfele i akcje.
Po drugie: jeśli oczekujesz od trejdu zysku, to gdy wchodzi w stratę zaczyna się przekonywanie samego siebie i poklepywanie po ramieniu, że jednak jest OK, szukanie uzasadnień, newsów. Skoro stawiamy SL i TP, to tak samo może wejść SL
  • Odpowiedz
@DJ007: pamiętam, jak się udzielaliśmy w jego wątkach, gdy go wyzerowalo, teraz kolega wrócił na tag, po przerwie i chyba nawet dwóch zerowaniach konta(?) i ładuje w S na mocnych wzrostach z podejściem „da zarobić bez dwóch zdań” @Jcmg to się dzieje naprawdę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jcmg: ale ty nie wyciągasz żadnych wniosków, dwa razy tu plakales, ze wyzerowles się z oszczędności i prosiłeś o porady, a powodem zawsze byl brak pokory i teraz mamy ta sama akcje
  • Odpowiedz
@Jcmg: o żadnej hossi nic nie pisałem, smarku. O rynku z tobą dyskutować, nie ma sensu najmniejszego. Co było jak DAX był przy 13k ? rzucałeś się jak gowno w przeręblu i pisałeś o dalszych spadkach a oponentów atakowales tak jak mnie teraz, ze amatorzy i się #!$%@? znają. Jak się to skończyło? DAX poleciał na 15 k a ty zostałeś #!$%@? na shortach i zniknąłeś z tagu, teraz jest
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@maniek74: chłopie, ale jesteś żałosny. Czy ty widziałeś kiedykolwiek mój statement? Miałem jedna duża wpadkę druga mała i tyle, w ostatnie 3 miesiące już je odrobiłem. Myślisz, że jak się myliłem na daxie to trzymałem 2k pkt w stracie? Weź rozpęd i sam wiesz co. Pisze tutaj raz w miesiącu a nie codziennie, bo ten czas, który dziadku spędzasz na kiszeniu tutaj spędzam na nauce żeby w wieku 23 lat
  • Odpowiedz
@Jcmg: to jest właśnie twój błąd dzieciaku, nie rozumiesz, ze żeby zarabiać na rynku liczy się psycha i panowanie nad emocjami, a nie poznawanie „mechanizmów” i czytanie książek z maklerska.pl, co ty rozumiesz przez „amator” a zawodowiec? ze się nauczysz na pamięć kilku regułek z książki?
  • Odpowiedz
@Jcmg: stejtmentu nie widzialem, ale pamietam twoje krokodyle łzy we wpisach, ze znów się wyzerowales z oszczędności, kiedy tydzień wcześniej robiles wpisy ze „stop lossy są dla małych dziewczynek” teraz robisz dokładnie to samo puszczasz hazardowe trejdy i kozaczysz, ze na pewno zapłacą
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@maniek74: Dobrze, że masz wgląd do moich transakcji. Ile siedzisz na rynku żebyś był jakąś wyrocznią co powinno się robić a czego nie? Najlepiej nie wiedzieć jak działa system finansowy, ale grać jak w kasynie z kontrolą emocji. Umiesz w ogóle czytać sprawozdania spółek albo analizować dane makro czy to też w ogóle się nie przydaje, bo ty masz 50/50?
  • Odpowiedz
@Jcmg: po czym wnioskujesz, ze robię z siebie wyrocznie, bo przypomniałem co tu wcześniej pisałeś, na tagu i tak strasznie cię to zabolało?

Co do finansów, to kiepska masz pamięć, bo kiedyś pisałeś, ze jesteś łebkiem z audytu, których wpuszczają do firmy na pierwszy strzał, a ja ci wyjaśniałem jaka mam wiedzę w tej kwestii
  • Odpowiedz
Najlepiej nie wiedzieć jak działa system finansowy, ale grać jak w kasynie z kontrolą emocji


@Jcmg: No zdecydowanie i dokładnie tak. Tylko w tym sensie jak to mówił Mark Douglas: "jeśli masz na rynku "edge", to wtedy Ty jesteś kasynem".
  • Odpowiedz
@Jcmg: dwa, powiedz mi, o co ty się tak w ogóle zesrales? Przytoczyłem fakt, ze ja i DJ pisaliśmy w twoim wątku o wyzerowaniu i dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami, bo tak było. Ja ci wtedy pisałem, ze lecisz zbyt hazardowi i rynek może nauczyć cię pokory, nawet mi gdzieś tam przyznałeś racje i pisałeś, ze w pkoera online tez #!$%@?. Po czasie widzę, ze znów grasz w podobnym stylu, wiec
  • Odpowiedz