Wpis z mikrobloga

Dodałem NIP do konta Amazon na początku roku.
Miesiąc temu kupiłem wózek dziecięcy, zapłaciłem prywatnie, transakcja prywatna.

Po miesiącu zauważyłem, że wózek został wysłany z zagranicy, zapłaciłem VAT 0% i została wystawiona faktura na firmę. I co teraz z tym zrobić? To jest transakcja niezwiązana z działalnością ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#ksiegowosc #vat #amazon
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@patryk-kabacinski-1: Dopłaczasz VAT w ramach JDG jak wyżej i cieszysz się ze VAT idzie do Polski a nie za granice jak przy prywatnym zakupie. Jest jeszcze druga opcja, dajesz księgowej, ona nalicza VAT i go odlicza, dopisujesz PKD 88.91 i wystawiasz fakture komus kto ma dziecko pasujace rozmiarem do wózka fakture za opieke nad dziećmi za marzec i idziecie razem do kina, robisz dziecku zdjęcie w wózku. I w ten
  • Odpowiedz
@patryk-kabacinski-1:
z powodu że jest kwalifikacja zakupu na firmę VAT EU zapłaciłeś VAT 0% - musisz zadeklarować zakup w Polsce i zapłacić vat u nas

Masz do wyboru - odkręcać zakup na firmę w amazonie i dopłacić ich vat (DE),
albo robić deklaracje vatu UE w Polsce.

musisz to powiedzieć księgowej, bo zakwalifikują Cie jako członka grupy przestępczej "karuzeli VAT" :)
  • Odpowiedz
@patryk-kabacinski-1:
Tak na przyszłość. Musisz mieć dwa osobne konta. Jedno do zakupów firmowych, a drugie do prywatnych.
Z konta z dodanym NIP-em nie ma możliwości robienia zakupów prywatnych.
Tylko najpierw zgłoś się do ich supportu, bo inaczej można zaliczyć bana.
  • Odpowiedz
@nairamk: @pcela tak, dowiedziałem się na swoim przykładzie, że trzeba mieć dwa osobne konta. Np. na allegro to niepotrzebne.

Odpowiedź support Amazonu: nic nie mogą zrobić. Gdybym się wcześniej zorientował to kazaliby mi zrobić zwrot i kupić jeszcze raz. Teraz za późno.
  • Odpowiedz