Wpis z mikrobloga

Chce przerzucić się z treningu kulturystycznego na streetlifting, po 2 dniach ciągłego czytania w tym temacie ułożyłem coś takiego. Trening systemem góra/ dół wzorowany mocno na programie ''Candito'' którego zadaniem jest poprawienie wyników w podciąganiu/dipach/przysiadach i martwym (w SL go nie ma ale lubię). Co myślicie ?
A1
Przysiad ze sztangą 3 x 6
Martwy ciąg 2 x 6
B1
Podciąganie podchwytem 3 x 6
Pompki na poręczach 3 x 6
Wiosłowanie sztangą podchwytem 1 x 6
Wyciskanie sztangi na skosie ujemnym 1 x 6
A2
Przysiady z pauzą 6 x 4
Martwy ciąg z pauzą 6 x 4
B2
Podciąganie podchwytem pauza 6 x 4
Pompki na poręczach pauza 6 x 4
Wiosłowanie sztangą podchwytem 1 x 10
Wyciskanie sztangi na skosie ujemnym 1 x 10

+ na koniec treningów A dodajemy opcjonalnie po 2 ćwiczenia na np. biceps, triceps, tył barku, rotatory a w B na np. łydki, brzuch, dwugłowe, pośladki w obu przypadkach w zakresie 8-12 powtórzeń

#streetworkout #kalistenika #silownia #mirkokoksy
  • 9
Zastanawiałem się ewentualnie jeszcze nad tym planem od essosa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. 3 serie podciągnięć nachwytem na drążku, / 3-4 powtórzenia

2. 3 serie pompek w staniu na rękach w niepelnym zakresie ruchu, z nogami opartymi o ściane / 5 powtórzeń

3. 2 serie podciągnięć podchwytem na drążku / 3-4 powtórzenia

4. 3 serie zwykłych pompek, z ciężarkiem 2,5kg w plecaku (i stopniowe dokladanie) / 10-11
@Legs-Luthor: Rodzajów pompek jest tyle, że odpuściłbyś sobie obciążenia w plecaku, Co do przysiadów to obczaj progresję jak dojść do przysiadu na jednej nodze. Jest tego pełno na necie, bo za słabo nogi katujesz w tym drugim planie. Dołóż jeszcze dipy na poręczach
@Legs-Luthor @kuroszczur a wg mnie jezeli ma dostep do sztangi i ciezarow, to niech tego uzywa do cwiczenia nog. Jednym z problemow kalisteniki jest brak dobrego cwuczenia na nogi w dluzszej perspektywie czasu
co do planu - przy tak malej objetosci jesli chodzi o pompki/podciagniecia, to darowalbym sobie izometrie. Gdy dojdziesz do tych 7-8 podciagniec w serii (z dobra forma) zacznij dorzucac jakis ciezar (np. w plecaku) - to samo jesli chodzi
@kratofel123: no wszystko super, twoje rady mają sens... tylko że nie zależy mi na czystej w swojej postaci kalistenice tylko bardziej na zwykłym treningu siłowym w którym priorytet jest na siłe w podciąganiu i dipach z ciężarem, przysiadach ze sztangą + do tego inne cwiczenia z lzejszym ciezarem/ masa ciała
@Legs-Luthor: A dlaczego jeden dzień nie robić ćwiczeń z zakresu trójboju, a w kolejny tylko kalisteniki. Ja mam w sumie taki plan. No ale to pewnie zależy od oczekiwań. Mi w moim wieku nie zalezy już na hipertrofii ile na estetycznej, gimnastycznej (nawet nie kalistenicznej) sylwetce i sprawności, zdrowi stawów i kręgosłupa
@Legs-Luthor to najlepszym rozwiazaniem bedzie hybryda - nogi rob ciezarem, podciagniecia i dipy tez z ciezarem zamiast izometrycznie.
w moich wskazowkach chodzilo mi o to, ze takimi pompkami nie wymeczysz odpowiednio klatki. do tego najlepiej nada sie sztanga lub wlasnie kolka gimnastyczne. podobnie biceps - podciagniecia podchwytem bardziej angazuja biceps, ale nie wymecza go dosc mocno (predzej wysiada inne miesnie) - stad tutaj rowniez ciezar, lub cw ktore opisalem
ten drugi plan to żart akurat, jakiś dzieciak po prostu nim spamował wcześniej


@Legs-Luthor: Sam żeś dzieciak. Mogles powiedziec co i jak w moim temacie, a nie tutaj popisujesz