Wpis z mikrobloga

Mireczki, jechał ktoś może Flixbusem z Wrocławia do Pragi ostatnio? Wybieram się niedługo i rozważam, to jako opcję, bo w Pradze parkowanie to jakis dramat jest. 30 euro za dobę parkingu, to za sam parking więcej niż za bilety zapłacę xD Hoteli z parkingiem w centrum prawie nie ma.
Tylko się zastanawiam czy komfortowo? Nie pamiętam kiedy jechałem ostetnio busem w jakaś dłuższą podróż i zastanawiam się jak komfort i czas podróży. Teoretycznie 4h 10 minut, to podobnie jak osobówką pokazuje.

#wroclaw #praga #flixbus
  • 19
@Iudex: ja jechałem kilka razy w drugą mańkę taką samą długość, tzn. do warszawy a potem z wwy do wrocławia., właśnie flixbusem na trasie praga-szklarska-wrocław-warszawa. luksusów nie ma, ale na szczęście nie jest to autosan czy tam ogórek. Fotel reguluje sie oparcie i siedzisko prawo lewo. Ale jak jesteś grubasem to pozdro, będzie mocno średnio. Przystanek pewnie będzie po drodze jeden w szklarskiej i tylko wtedy rozprostujesz nogi. do kibla raczej
@zdjecie_z_wenszem No, ale do wawy lepsza droga jest jednak, a tu #!$%@? a4+krajówki. A boje się czy to nie jest np. dodatkowa godzina albo i dwie jazdy. Ostatnio się zdecydowałem do Berlina pojechać Intercity, to był dobry wybór, ale mało tych połączeń jest. A do Pragi pociągiem nie dojedziesz sensownie.
Jechałem 4miesiące temu, było spoko bez opóźnień. Optymistyczny bądź. Mogę podesłać zniżkę na 15% jeśli podróż w tym miesiącu.
Nie pamiętam kiedy jechałem ostetnio busem w jakaś dłuższą podróż i zastanawiam się jak komfort


@Iudex: zależy od dnia i godziny wyjazdu. Przykładowo oblegane weekendowe kursy to czesto zlot patologi ktora chleje cala droge i smród jest nie do wytrzymania. Nigdy wiecej busem na weekend. Natomiast jesli kurs jest w tygodniu to flixbusy sa calkiem komfortowe
@Iudex: jezu, nigdy wieecej. Pomijam fotele etc, bo jest ok, ale cała reszta - nie masz pojęcia z kim bedziesz jechal, raz jechalem lotnisko berlin -> wroclaw, to caly kibel byl zalany pod korek - walilo jak nie wiem, o skorzystaniu z WC jezeli ppotrzebujesz to zapomnij, ostatnie fotele chlały alko w najlepsze i darły ryja. Sa pociągi do Pragi, duzo lepsze rozwiazanie albo wynajęcie samochodu
@Iudex: jechałem dokładnie tę trasę i gdy dojechaliśmy już do Wrocławia to całowałem polską ziemię jak papież. Okropne doświadczenie. Jak masz więcej niż 185 cm wzrostu to sobie odpuść na starcie bo nogi dostaną niedokrwienia. To jest oferta dla ludzi o mocnych nerwach.
@marsjanin2012 Pociąg nie jeździ. A z parkowaniem - nie po to bym jechał autem, żeby dymać potem zbiorkomem do hotelu. A poza tym tak, coś się płaci już za park and ride. @Wychwalany
@pasta_alla_carbonara
@Iskaryota
Jadę w czwartek, ale jednak na weekend. Dobra, skutecznie wybyliscie mi ten pomysł z głowy, mam alergie na takie sytuacje. Pomyślałem, ze flixbus x2 osoby, to jest 400zl, tyle zapłacę za parking+pewnie 300 za paliwo, no i
@Iudex: jest parę darmowych parkingów w centrum, ale to się dynamicznie zmienia. Poszukaj na forach/grupkach aktualnej oferty. No ale to bardziej by zostawic auto i jezdzic zbiorkomem. Po co ci w Pradze bujac sie autem
@dafto Nie potrzebuję jeździć po Pradze w trakcie pobytu, ale jakoś muszę jednak dotrzeć do noclegu. Szukałem, żadnych bezpłatnych opcji parkowania nie znalazłem.
@Iudex w listopadzie jechałem i największą "patologią" były 4 wesołe panie około 55+ i na odcinku Szklarska - Wrocław kierowca z połamanym śródstopiem - całe szczęście lewym, a wszystkie flixy są w automacie :)
P&R Letnany (czy jakoś tak) jest zajebisty. 50 koron za dzień i stacja metra pod parkingiem.


@Ogau: Dzięks, wezmę pod uwagę, specjalnie wziąłem nocleg przy Florenc, żeby mieć przesiadkową stację metra blisko.
@Iudex: jak chcesz fajnie pojechać do Pragi, to jedź do Nachodu i tam się w pociąg przesiądź. Tylko trochę zabawy. Natomiast - nie jest źle. Ja jechałem Berlin-Wrocław i było zaskakująco spoko. Do Pragi też jest bardzo prosta droga z Wrocławia, nie powinno być słabo.
@Maceek6: Spoko, z parkowaniem już odrobiłem doktorat, z tym sobie poradzę, a rozważałem czy może tego nie olać całkiem. Ale nie oleję.

jak chcesz fajnie pojechać do Pragi, to jedź do Nachodu i tam się w pociąg przesiądź.


@mossak: To jest naprawdę durny pomysł xD
@Iudex: A ja tam nie narzekam, jechałem ostatnio Flixbusem dwa razy w obie strony. Trzeba tylko kupić odpowiednio wcześnie bilety, żeby cena była przyzwoita. No i możesz sobie sprawdzić trasę, bo one jakoś różnie jeżdżą, ale to raczej w ramach ciekawostki.