Wpis z mikrobloga

@DryfWiatrowZachodnich: Znajomy mi opowiadal, ze przy 500 kandydatach po prostu robia interview pierwszych paru sensownych, jak znajdą to reszta do kosza albo do "systemu hrowego"

W usa moze dochodzic temat diversity, czyli kolor skory, plec, zaburzenia, bycie weteranem, wymog posiadania wizy (remote nie zawsze znaczy ze mozesz byc spoza usa xD)

Nikt zdrowy na umyśle nie będzie robił interview 2000 czy nawet 500 osob.
@DryfWiatrowZachodnich: @Rabusek no dokładnie, bierzesz CV z góry aż znajdzie się 5-8 sensownych osób, które mozesz zaprosić na rozmowę, reszta zostaje w systemie na wieczne nigdy. No i tak, HRowy tekst "jak tylko znajdzie się odpowiednie/nowe/kolejny opening stanowisko dla Pani/Pana, to się odezwiemy, obecnie juz nie zatrudniamy" mozna włożyć miedzy bajki ;) Nikt starych CV nie przegląda.
no tak, ale ktos musi to stado kandydatow przejrzec


@DryfWiatrowZachodnich: od tego masz akurat systemy HRowe. Dlatego warto sie upewnic ze Twoje CV przechodzi przez tego typu systemy, bo nikomu w takich firmach nie chce sie tego recznie przegladac :)

Btw jak zaburzenia z CV wyciagna?


na pewno jesli chodzi o status weterana ludzie wrzucają to w CV, nie jestem w 100% pewien jak to wyglada z zaburzeniami, ale zgaduje, ze
Nikt starych CV nie przegląda.


@pasta_alla_carbonara: ja raz dostalem telefon od Sii - rekrutowalem sie w 2014, dzwonili chyba w 2021 i pytali czy jestem zainteresowany i czy dalej pracuje w tej samej firmie co w 2014 XD Oczywiscie stawka jak za juniora, gdzie ja juz dawno w Polsce nawet nie pracowalem
na pewno jesli chodzi o status weterana ludzie wrzucają to w CV, nie jestem w 100% pewien jak to wyglada z zaburzeniami, ale zgaduje, ze jak ktos chce zagrać karte diversity to tez wrzuca

W ankietach o ktorych wspominasz sa pytania o zaburzenia i status weterana :)

Odpowiedz


@Rabusek: Czekaj bo chyba nie rozumiem, o ile jestem w stanie pojac ze w USA w CV jak ktos byl w armii to
ja raz dostalem telefon od Sii - rekrutowalem sie w 2014, dzwonili chyba w 2021 i pytali czy jestem zainteresowany i czy dalej pracuje w tej samej firmie co w 2014 XD Oczywiscie stawka jak za juniora, gdzie ja juz dawno w Polsce nawet nie pracowalem


@Rabusek: ja kiedys dostalem telefon od firmy do ktorej wyslalem cos bez odzewu jakos rok wczesniej jak nie wiecej, warunki takie ze... no powiedzmy ze
@DryfWiatrowZachodnich:
Są programy HRowe które skanują CV pod kątem słów kluczowych, niektóre podobno skanują też CV przy użyciu AI, ale z tego co wiem do jednej koleżanki ktora z tym pracowała, nie jest to aż tak skuteczne i potrafi odrzucić naprawdę dobre CV.

Przy takiej ilości w przypadku gdy przegląda się to ręcznie, po prostu sprawdza się doświadczenie w latach jako pierwsze. Każde niespełniające wymogu CV leci do kosza/bazy aplikacji do