hej miśki robiłem sobie ostatnio krzywą glukozowo-insulinową
wyszło coś takiego: 85,5 -> ? -> 85,6 (cukier 0h 1h 2h) 11,1 -> 60,1 -> 105 (insulina 0h 1h 2h) co może być przyczyną tego że po 2h insulina wypapieża mi w kosmos zamiast spaść? ;///
WIEM że to sprawa dla lekarza a nie anonów z forum o kupie i jak najbardziej zamierzam się przejść ale ciekawi mnie mocno co to może oznaczać ._.
@Chodtok: nie wdając się w zbędne szczegóły i dywagacje, to może oznaczać wstęp do cukrzycy typu 2, ale to i tak mało danych. Na pewno oznacza to, że masz się zdrowo odżywiać, poświęcać dużo czasu na aktywność fizyczną, a nawet w konsultacji z lekarzem rozważyć odpowiednią farmakologię.
@Chodtok przyczyną jest nadczynnosc trzustki która produkuje ogółem insulinę może to oznaczać stan przedcukrzycowy (typu 2, popularnie nazywana insulinooporniscia) jest to charakterystyczne zjawisko Ogółem trzyska wywala chuiwieile insuliny receptory które jakby ja odczytują pracują na pełnych obrotach ale później się zmęczą i przestaną ja wgl odczytywać no i cukrzyca wtedy
@Chodtok: wylicz sobie indeks homa z insuliny i glukozy na czczo (są kalkulatory tego w internecie), to ci powie jaka sytuacja mniej więcej jest ale to i tak musisz do lekarza iść z tym
@Chodtok: ostrzegam, tylko nie wchodź na grupki na fb dla osób z IO (ewentualnie podchodź do tego, co tam piszą z lekkim dystansem), bo jest tam ekstremalny klimat xd
wyszło coś takiego:
85,5 -> ? -> 85,6 (cukier 0h 1h 2h)
11,1 -> 60,1 -> 105 (insulina 0h 1h 2h)
co może być przyczyną tego że po 2h insulina wypapieża mi w kosmos zamiast spaść? ;///
WIEM że to sprawa dla lekarza a nie anonów z forum o kupie i jak najbardziej zamierzam się przejść ale ciekawi mnie mocno co to może oznaczać ._.
#cukrzyca #insulinoopornosc #medycyna #zdrowie #lekarz #krzywacukrowa #krzywainsulinowa #krzywacukrowoinsulinowa
#mikrokoksy xd bo chyba niemało osób tutaj interesuje się gospodarką cukrową i robi sobie podobne badania
przyczyną jest nadczynnosc trzustki która produkuje ogółem insulinę może to oznaczać stan przedcukrzycowy (typu 2, popularnie nazywana insulinooporniscia) jest to charakterystyczne zjawisko
Ogółem trzyska wywala chuiwieile insuliny receptory które jakby ja odczytują pracują na pełnych obrotach ale później się zmęczą i przestaną ja wgl odczytywać no i cukrzyca wtedy
@Saprofit: @gocha_34
Aha (・へ・)
@gocha_34:
@slowdive: