Wpis z mikrobloga

#netfala #dostawcainternetu #zalesie #januszebiznesu

Zestaw Internet + Telewizja + Multiroom i PROBLEM.

Otoz firma ma tak gowniany sprzet i instalacje - zarowno internet jak i telewizja leci po jednej instalacji ethernet ALE MUSISZ WYBRAC CZY CHCESZ MIEC INTERNET CZY TELEWIZJE w gniazdku ethernet WTF?!!!
NIE MASZ innej mozliwosci, jesli masz jeden kabel na pokoj to jestes skazany na wybor.
Firma leci w ciula, zaplaciles za dwie rzeczy a dostajesz JEDNA, kompletna porazka.
A kto kladzie 2 osobne kable ethernet na pokoj, nawet w najnowszym standardzie?

No dobra, ale przeciez moge puscic WIFI?
NO NIE BARDZO, bo to nadal nie rozwazuje problemu puszczenia mocnego sygnalu internetowego do smartTV zeby ogladac 4k w dobrym bitrate. Dobry powerline tez tego nie rozwiaze bo maks po testach ciagnie 1440pi to tez w YT kompresji i fatalnym bitrate.

Jak ktos chce kupowac pol produktu a placic za calosc to radze sie zastanowic. Firma udaje idiote i mowi ze tak ma byc.

NIE POLECAM. Kawal skur##### i jeszcze probuja ze mnie robic idiote.
Zobaczymy jak to sie skonczy, bo robia ludzi w ch****.
  • 7
@Sorcerer001 jak sie ma w domu gowno nie AP to wifi moze tak dziala. ja na 150m2 w domu mam 2 urzadzeia mesh i wszedzie mam 350Mb na 400 max na kablu. smart tv dziala na 4k bez problemu rowniez z serwera PLEX
PS. i w kazdym pokoju mam 2 kable ethernet w scianie takze
@alonsoxx: 2 kable w kazdym pokoju? Nikt normalny tego nie robi.

Zauwaz ze polecialem z Powerlinem ktore jest stabilniejsze i mocniejsze na dobrej instalacji. I kij, 4k w odpowiednim bitrate nie leci. Jak se wlacze gowniane 4k z kompresja 90% po YT to i router z drutu bedzie ok.
Stawianie AP czy #!$%@? MESHy zeby tylko dodatkowo miec non stop podlaczone bo provider jest #!$%@? to nie moja broszka.
Aaa i
@Sorcerer001 nikogo nie bronie bo nawet nie znam tego providera. da sie to pewnie obejsc vlanami i odpowoednim sprzetem z dobrym softem. Tomato to chyba ma i Merlin oraz ddwrt. nie bawilem sie w to woec nie pomoge.

ps. i tak mam 2 gniazdka lan w pokoju oraz w kazdym mam rowniez gniazdko tv,sat i radio.
Nie mozesz obejsc.

Bo to idzie tak

#1 Swiatlowod > Router > Pokoj INTERNET (kabel ethernet)
LUB
#2 Swiatlo > router > Encoder multiroom TV > Pokoj TV (kabel ethernet)

Gdzie puszczajac przez opcje #2 nie masz dostepu do internetu (sygnal TV idzie ethernetem) do dekodera w pokoju.

Wiec albo mam WLAN lub TV po ethernecie.
Bo pieprzony encoder multiroom puszcza sygnal po ethernecie ZAMIAST TV sat.

Czyli albo mam TV lub
@Sorcerer001 jednym kablem eth mozesz puscic 2 sygnaly po 100Mb. do tv i dekodera ci to wystarczy. rozwiaze ci to problem jednego przewodu do tv. na niewielkie odleglosci na przewodzie kat5 mozesz puscic 2 sygnaly sieciowe po 100Mb kazdy. wowczas 4 przewodami dajesz sygnal tv a pozostalymi 4 internet. chyba ze ten encoder uzywa wiecej niz 4 przewodow ethernetu wowczas dupa.