Wpis z mikrobloga

Witam piszę z takim zapytaniem mam komputer z:
Intel Pentium CPU G4560 3.5Ghz
Kartę graficzną GTX 960
8gb ramu
Idzie coś tu zmienić żeby to było dużo bardziej wydajne? Bo nie domaga już w gierkach????
Czy lepiej będzie kupić coś nowego do 3.5k max?
Jestem zielony

#komputery #pomockomputerowa
  • 7
G4560


@damienbudzik: Procesor w.w jest z serii Kabby Lake - 7 generacja procesorów intela na podstawkę LGA 1151.

Nie można go wymienić na procesory 8 i 9 generacji z serii Coffee Lake i Refresh Coffee Lake mimo iż posiadają tę samą podstawkę LGA 1151.

Kolega, autor wpisu powinien w tym wypadku udostępnić nazwę producenta i model płyty głównej by sprawdzić jakie są obsługiwane procesory na danym modelu płyty głównej.
Oczywiście, może
No jestem można powiedzieć zielony ale mniej więcej coś tam wiem
No dobra sprawdzę to co podałeś i lipa z tą płytą trochę no ale dobra dzięki za rady ,????
@maniek50005: aj to przepraszam za wprowadzenie w błąd. Myślałem, że skoro procesory są na tym samym sockecie to nie będzie problemu.
Nie wiem jak z procesorami Intela, ale w przypadku AMD wystarczy zwykle pobrać najnowszą wersję BIOSu z oficjalnej strony producenta płyty głównej, zaktualizować i nowe procesory śmigają.
@damienbudzik: W przypadku intela to pamiętam co najmniej dwa przypadki płyt głównych z socketami - gdzie mimo iż podstawka pasuje, to obsługa na takich płytach nowszych procesorów z danym socketem jest niemożliwa - lub konieczne są BIOSy nieoficjalne.

Są to procesory 6,7,8,9 generacji na podstawkę LGA1151 - czyli w.w przypadek.
I to jest tak, że tę grupę dzieli się na 6+7 // 8+9
Płyty główne obsługują procesory z jednej z tych