Wpis z mikrobloga

Wolę zostać przy 25% 2h bo po 30


@jabol6000: na pewno chcesz zostawac na 25? potem bedziesz zadawal o wiele mniej obrazen, ten % to tez szansa na duzo mocniejszy cios i docelowo chyba chcemy okolice 100%
@jabol6000: w goticzku pasy pierścienie i naszyjniki się nie liczą, jak masz takie to podbijasz state tylko do pewnego poziomu a potem już tylko ekwipunkiem. Możesz się pobawić w edit abilities, tam ustawiając sobie np 100% wcale nie będziesz walczył najlepszym stylem ale już liczby zadziałają swoje, więc nie zmieniając punktów nauki jakie zyskałeś możesz trochę pomanipulować żeby było w miarę legitnie.
Na dobrą sprawę w gothicu 2 30% w nauce
@jabol6000: WTF? nie bardzo wiem o co ci chodzi z tą #!$%@?ą mechaniką, ale 30% to jest podstawa do wbicia w walce bronią 2h. Na wojowniku animacja ciosów na boki od jest o wiele szybsza, możesz ją łączyć w lepszy combo, i sam cios ma większy zasięg na zielonym.
  • 0
@bary94pl: no jakoś nie siedzi mi ten drugi poziom, na zielonym walę dwa ciosy i szybki krok w bok, który od razu resetuje sekwencję, można w ten sposób dosyć szybko atakować
@jabol6000: nawet jeżeli ci animacja nie siedzi (nie wiem, ja gram tylko pod 1h) to i tak matematyka mówi, że lepiej mieć 40% niż 25%. Atakując 10 razy mając 40% zadasz średnio 4 razy cios z pełnymi obrażeniami, a w przypadku 25% tylko 2/3 razy.
50% jest sensownym minimum, bo wtedy masz połowę szansy na celny cios zamiast za bieda 5 punktów obrażeń

Celny cios = siła + obrażenia broni -