Wpis z mikrobloga

Wiadomo że po każdym posiłku trzeba umyć zęby tym bardziej mając aparat ale czy jeśli zjadam sobie przykładowo jogurta albo pojedynczą kanapkę to koniecznie jest szorowanie? czy wystarczy irygator na takie przekąski?
#dentysta #ortodoncja
  • 7
  • Odpowiedz
@Shinyz0: Przy płynnych produktach wystarczy przepłukać usta płynem do jamy ustnej, a w przypadku kanapek itp. to no cóż...
- są osoby, które myją przy aparacie raz dziennie zęby, a próchnica, ropnie etc. ich nie łapią
- są tacy, którzy muszą myć po każdym posiłku, bo mają genetyczne skłonności do problemów

Ja bym raczej radził myć po posiłkach stałych, przy których resztki utykają pomiędzy drutami.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bog666: no ja zawsze myję szczotką po śniadaniu,obiedzie i kolacji a tak to własnie tym irygatorem płucze sobie posiłki pomiędzy i sie zastanawiam czy tak wystarczy xD
  • Odpowiedz
@Shinyz0: Nie trzeba po kazdym posiłku, wystarczy że sobie popłuczesz po posiłku i git. Przez 3 lata noszenia aparatu, myłam rano i wieczorem, w tym wieczorem już super dokładna higiena z nitkowaniem itd. Zero próchnicy, kamienia czy osadu
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: ja w takich poradach bym jednak sugerował dopytywanie pacjentów o detale co dokładnie mają na myśli, przykłady z kanapką i jogurtem:

1. jogurt naturalny będzie miał 4-6% cukru i nic nie wejdzie w zamki vs. jogurt owocowy 10%-20% cukru i może mieć wchodzące w aparat kawałki owoców

2. kanapka typu: pieczywo pełnoziarniste 100% + masło + ser żółty to nie ma co myć po tym zębów, bo nie ma tam
  • Odpowiedz