Wpis z mikrobloga

Co lepiej kupić? Infiniti Q50 czy Lexus IS III? Szukam wśród roczników około 2015-2017. Myślę że fajnie by było gdyby były z hybrydą.
Do pracy nie dojeżdżam, bo pracuję zdalnie, komunikacją publiczną też nie mam problemu gdzieś podjechać, więc to bardziej samochód na jakieś okazyjne wyjazdy, wypady, czasami na jakieś zakupy itd.
Przyznam że bardziej mnie jara Infiniti, bo 4x4 i silnik 3.5, ale nie wiem jak będzie z innymi rzeczami przy użytkowaniu.

#lexus #infiniti #samochody #motoryzacja
  • 16
Q50


@card_man: tam masz 3.7l z nissana 370z, dużo pali ale fajnie jedzie. Ogólnie te 2.0 Mercedesa też są spoko ale wolałbym 3.0t.
Tu będzie problem z częściami, raczej ze stanów trzeba sprowadzać. Ogólnie też na takiego poluje :D.
@card_man Ja akurat mieszkam w Kanadzie. Wiesz to jest dalej Nissan, tylko z innym logo. Na dodatek zrobiony żeby jeździć, a nie dłubać i naprawiać, więc z mechanikiem się nie zaprzyjaźnisz XD.
@hustle:
1. mało miejsca w bagażniku?
2. to prawda, że nie można złożyć tylnych siedzeń?
3. jaki masz tam silnik i ile spala? To prawda że ma kopnięcie i fajnie się jeździ.
4. Tak ogólnie możesz napisać jak wygląda dostępność i ceny części, często coś naprawiasz czy tylko przeglądy?
5. Jak wygląda infotainment? robiłeś może jakiś android auto?
6. Robi wrażenie na innych ludziach? xD Nie żebym budował sobie ego dobrym
@card_man:
1. Dla pary jest ok, pizza 60cm wchodzi na długość na styk xD
2. Prawda
3. 3.5v6 vq35hr + elektryk, czyli po prostu hybryda. Przy emeryckiej jeździe 7l, przy normalnej z częstą zabawą na światłach 9l. AWD + prawie 2 tony wagi jednak robią swoje. Ale i tak uważam, że jak za to co oferuje to spalanie jest śmieszne. Silnik bardzo elastyczny, samochodem chce się jeździć nawet bez celu. Hybryda
@hustle: dzieki za odpowiedź! Może jeszcze coś potem podpytam.
A w sumie jak to jest z tą baterią w tym samochodzie i ogólnie hybrydach? Trzeba ją co jakiś czas wymieniać?
Mam właśnie na oku Q50S AWD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@card_man: Infi w Polsce dawało bodajże 8 lat/160 kkm gwarancji na ogniwa hybrydowe, ogólnie wymiana to drogi biznes. Ale z tego co robiłem research to ludzie przejeżdżali po 200 tys mil i dalej mieli oryginalne ogniwa. Jest też drugi akumulator w bagażniku, on służy do podtrzymania osprzętu - zwykły 12v i jego wymieniasz jak w normalnym samochodzie :) Jak jesteś gdzieś z południa to możemy się ustawić, obejrzysz sobie autko i