Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do osób, które zwiedzały Bolonię i Florencję, a najlepiej oba miasta. Generalnie już wielokrotnie byłem we Włoszech, ale z różnych powodów zawsze to była północ albo południe, w centralnej części bylem wlasciwie tylko w Rzymie. Chciałbym nastepnym razem zwiedzic... no właśnie. Zastanawiam się czy warto oba te miasta połączyć na jeden wyjazd czy rozbić na dwa oddzielne. Przejazd pociągiem to raptem godzina, wiec tutaj nie byłoby problemu.
I tak sobie myślę czy 10 dni wystarczyłoby aby oba miasta zobaczyć (oraz ewentualnie to, co warto pozwiedzać w okolicy), czy lepiej rozbić to na dwa oddzielne wyjazdy tygodniowe? Nie ukrywam, że wolałbym to ogarnąć na raz, ale też nie chcę później załować, że polowy rzeczy nie zobaczyłem.
Ktoś, kto byl w tych miastach mógłby się podzielić poradą ile mniej więcej czasu potrzeba na zwiedzenie dowolnego z tych miast?
#podroze #italia #wlochy #turystyka
  • 10
@venomik: zgadzam się z @dzieju41 no może Florencja 3 dni jak się zagłębisz w zakarmarki, ale Bolonia 1 dzień oblecisz. Nie wiem gdzie lądujesz, ale są inne miejsca też w Toskanii jak Lucca, Siena, gdzie możesz się wybrać.
@Konkol: No wlasnie nie pytam wylacznie o miasta, ale też o okolice. Póki tylko pobieżnie przeglądalem co warto pozwiedzać w Toskanii, bo to tylko plan w głowie - i to właśnie zależny od tego, ile czasu będę miał poświęcić.
Catania w której byłem niedawno to też miasto na dwa dni, ale tydzień to mało aby pozwiedzać wszystko w okolicy.
@Konkol: No ja wiem co lubię i przy tym zatrzymuję się dłużej. Potrafię się gapić na pejzaże (zwłaszcza miejskie) a potem salę z portretami przejść w 15 sekund. ;)
To chyba 3 dni sobie zaplanuję, w tym jeden na jakiegoś day tripa. Popatrzę co tam jest w okolicy.