Wpis z mikrobloga

czy mając tylko średnie wykształcenie, nie mając ukończonych żadnych kursów ani nie mając jakichś specjalnych kwalifikacji da się w ogóle znaleźć pracę która nie jest produkcja albo magazynem w systemie trzyzmianowym albo czterobrygadowym? #neet #kolchoz #przegryw
sezet11 - czy mając tylko średnie wykształcenie, nie mając ukończonych żadnych kursów...

źródło: FJee7wvXsAIAxH1

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sezet11: jestem w tej samej sytuacji co ty. Średnie wykształcenie + matura bez studiów i bez szkoleń. Jak nie chcesz iść do kołchozu to chyba tylko praca jako ochroniarz zostaje. Sam planuję pracować jako cieć w jakimś obiekcie przemysłowym.
  • Odpowiedz
@sezet11: Specjaliści dużo zarabiają, na budowie wystarczy że będziesz tynkarzem, albo będziesz cokolwiek potrafił robić na poziomie, to dużo można zarobić, tylko to dalej praca fizyczna.
  • Odpowiedz
czy mając tylko średnie wykształcenie, nie mając ukończonych żadnych kursów ani nie mając jakichś specjalnych kwalifikacji da się w ogóle znaleźć pracę która nie jest produkcja albo magazynem w systemie trzyzmianowym albo czterobrygadowym?


@sezet11: mam znajomego który ma jedynie mature. zaczynał studia ale nigdy nie kończył, pracował po jakichś starbucsach, hotelach. jedynym jego plusem było to że zajebiście mówił po angielsku.

trafił na helpdesk do polskiego oddziału jakiejś firmy z USA gdzie przedłużał umowy licencyjne klientom. pracował zmianowo pod czas amerykański, zarabiał lepiej niż w hotelach, ale nadal robota pokroju
  • Odpowiedz
@Niewiem111: jak chcesz i masz możliwość jeszcze podejść to polecam książkę Dariusza Kulmy - jak zdać maturę z matematyki na poziomie podstawowym w 10 dni - wystarczy samemu przerobić, zdać i zapomnieć :) ja sama zdałam dzięki temu
  • Odpowiedz
@Niewiem111: ale właśnie ta książka jest skonstruowana dla takich ludzi jak Ty - możesz wybrać jeden z dwóch trybów, czyli nauka 30 dni lub 10 dni przed samą maturą. Potem najpewniej to zapomnisz, ale to bez znaczenia - liczy sie papierek. A sama książka to bestseller, więc raczej skuteczna. Pytanie czy Ci zależy żeby coś zmienić
  • Odpowiedz