Wpis z mikrobloga

Siemka,

Jako, że zbliża się wiosna przymierzam się do zakupu letnich opon do swojego chevroleta cruza i w związku z tym mam mały dylemat i proszę o poradę.
Obecnie mam zamontowane w nim opony 225/45 R18 - dwie z nich będą do wymiany i zastanawiam się nad oponami z dębicy Presto UHP 2, bo za stosunkowo niewysoką cenę ma dość dobre parametry, a nie chcę też wydawać dużo kasy na opony z wyższej półki bo aż tyle nie jeżdzę. Jak myślicie w tym przedziale cenowym są ok, czy może macie doświadczenia i wybrac coś innego?

Dzięki za wszelkie porady ;)

#motoryzacja #samochody #opony
  • 9
@Heip: 18 cali w cruzie?

Z tego co sprawdziłem na szybko, żadna europejska wersja nie wychodziła na 18 calach. tylko 15 16 i 17.

Moim zdaniem bez sensu rozmiar, bardziej problematyczny, mniejszy wybór i znacznie droższe opony.
@Djelon: dlaczego nie są masz jakieś doświadczenia? Mają klasę B w hamowaniu na małej nawierzchni i C w efektywności paliwowej a nie widziałem innych opon z tymi parametrami w tej cenie
@r5678: szczerze też się nad tym zastanawiałem bo faktycznie strony podają max 17, ale ja kupiłem już to auto z takimi kołami. Może dlatego tak jest bo mam wersję sportsline.Opony może i droższe ale jakbym chciał zmieniać to i tak drożej mnie wyjdzie bo bym musiał kupić 4 nowe opony. Poza tym różnica między cenowa między 17 a 18 nie jest aż tak duża.