Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #deweloperka

Cześć. Orinetujecie się jak z reguły reaguje deweloper jeśli po podpisaniu umowy deweloperskiej u notariusza po jakimś czasie plany się zmieniają i chce się jednak zrezygnować z zakupionego mieszkania? Dodam, że inwestycja w połowie ukończona. Z reguły deweloper nie będzie chciał czy mogą pójść na rękę? Ktoś ma jakieś doświadczenia? W umowie nie mam zapisu, że mogę zrezygnować "bo mi się zmieniło" ale wiadomo w praktyce mogłoby to być do dogadania?
  • 13
@zeddt: a przed umową dev u notariusza nie podpisywałeś umowy rezerwacyjnej/wyłączności? tam powinieneś mieć zapis co się dzieje w przypadku rezygnacji, poza tym... jak w umowie deweloperskiej mozesz nie mieć rozdziału "odstąpienie od umowy" ?
@zeddt: dziwnie, no ale zawsze zostaje rozwiązanie aktu za porozumieniem stron ale obciążą cie wszystkimi kosztami notarialnymi, trzeba gadac z devem, pewnie kazdy podchodzi do tego indywidualnie
@zeddt: no na pewno musialbys zwrocic devovi za akt notarialny, ktory juz podpisaliscie, z reguly jest 50/50, więc jakos 1000 zł, dodatkowo musialbys zaplacic za notariusza podczas rozwiązywania, chyba cos 600-800, dodatkowo dev może żądać zadoścuczynienia (bo mieszkanie bylo wylaczone z oferty) - ale czy i ile to nie wiem (u mnie w teorii wyliczyli to na 2000)