Wpis z mikrobloga

Mam pytanie co do podróży wielomiesięćznych po Azji. Jak to jest z egzotycznymi chorobami? Przed taką podróżą wypadałoby się zaszcepić czy kupić leki? Malaria mnie najbardziej przeraża i nie wiem co jeszcze no i Indie, wiadomo brud. Zastanwiałem się zawsze jak to wyglądało u youtobowych podróżników typu #przezswiatnafazie #vlogcasha czy #bezplanu. Po powrocie do kraju wypadałoby zrobić badania? Żeby nie pozarażać rodziny jakimś choróbskiem? #podroze #azja #indie #podrozujzwykopem #lekarz #medycyna #pytaniedoeksperta
  • 5
Zastanwiałem się zawsze jak to wyglądało u youtobowych podróżników

@sheslostcontrolagain: Niektórzy brali leki czy szczepili się, inni nie licząc na szczęście. Także u youtuberów nie ma generalnie jednego podejścia w tych kwestiach.
@sheslostcontrolagain: Odwiedzone: Tajlandia, Kambodża, Malezja, Singapur, Indonezja. Podróż ponad 5 lat temu.
Nie szczepiłem się na nic. Nie badałem się na nic.

Jak wspomnieli przedmówcy tutaj nie ma jakiegoś sztywnego podejścia. To jak z ubezpieczeniem podróżnym. Każdy robi to co uważa za słuszne. Skoro się boisz, to lepiej się zaszczep i zrób wszystko aby zminimalizować ryzyko.