Wpis z mikrobloga

Cześć, chcę wybrać się na maltę na kilka dni. Ostatni raz gdzieś leciałem z rodzicami kilka/naście lat temu. Czy mamy tutaj kogoś, kto chciałby mi doradzić o co należy zadbać itd?

Celuję w max tygodniowego, rozpoznawczego tripa, a nie jakieś wielkie wakacje, więc nie chciałbym wydawać kokosów.

Obecny plan to bilet w obie strony za 600-700 ziko. Wrzucam kilka koszul do bagażu podręcznego, a resztę kupuję na miejscu. Ludzi o tej porze roku, wydaje mi się, chyba nie powinno być za dużo?

Zastanawiam się nad noclegiem. Jakie tutaj w ogóle są opcje? Na pewno są hotele, ale nie zależy mi na obsłudze hotelowej, a i nie chciałbym za dużo wydawać. Może jakieś zajazdy, albo coś w stylu agroturystyki albo AirBnb, może tutaj ktoś doświadczony swoje pięć groszy dorzucić?

#malta #podroze
  • 8
@Aryze: pokój na booking, no i pytanie co chcesz zwiedzać. Na pepperze była opcja by mieć za darmo ich komunikację, musisz poszukać. Ale z doświadczenia nie polecam, możesz sobie poczekać na #!$%@? w upale na autobus. Te busy hop on hop off już są lepsza opcją bo są punktualne i jeżdżą po wszystkim. Tak samo statki z portu, i see malta czy coś. No i malta pass czy to heritage też
Chyba bez sensu kupować odzież na miejscu. Wykup priority jeżeli lecisz Wizzair lub Ryanair i możesz wziąć małą walizkę na pokład.
Nocleg normalnie ogarniasz na airbnb albo booking.com Jedyne na co musisz być przygotowany ontej porze roku to że w niektórych mieszkanaich/hotelach/kwaterach może być zimno, trzeba się klimatyzacją dogrzewać. Miłego zwiedzania
@Aryze a ja powiem że ich komunikacja jest właśnie bardzo ok, po wyjściu z lotniska kup kartę w biletomacie i kasujesz przy wejściu. Objedziesz całą wyspę, te busy hop on hop off to dla.mnie trochę pułapka na turystów. Jeżdżąc komunikacja lepiej poczujesz klimat miejsca i nie będziesz odhaczal z językiem na brodzie kolejnych miejsc.
Na tydzień podręczny plus to co na sobie w zupełności wystarczy, ceny w marketach mniej więcej jak u