Wpis z mikrobloga

@Wrocarz: to samo do kolegi, Ukraińcy właśnie siedzą w stałych fortyfikacjach i powstrzymują tym Rosjan, tam już nie ma wojny manewrowej tylko okopy jak za czasów pierwszej wojny światowej
@RafDan: mieli rzekę za sobą i odcięto im drogi zaopatrzeniowe, tu raczej na to nie ma co liczyć, oddanie Chersonia było im w sumie na rękę bo bronienie go za wszelką cenę nie miało sensu z punktu widzenia militarnego tak samo jak nie ma teraz sensu bronić Bachmutu
@Aquamen: Najwidoczniej słabo obejrzałeś zarówno Skrzypczaka jak i Lewandowskiego, bo wyraźnie od miesięcy mówią, że Ukraińcy w żadnych okopach się nie bronią (albo w małej części) tylko małymi grupami składających się z 1-2 czołgu, wozu opancerzonego i trochę piechoty. Robią manewry tymi grupami, a następnie rotują do innego punktu i tak na okrągło. Masz jakieś zdjęcia okopów z Bachmutu? Bo ja widzę na filmikach jak coś rosyjskiego jedzie, dostaje z losowego
@Aquamen: I ta liczba przewagi altylerii 1:10 to też dobry żart, tyle to może było na początku wojny. Teraz proporcję są łągodniejsze. Oprócz tego trzeba się zapytać co jest użyteczniejsze podczas atakowania statycznych punktów obrony, rosyjska altylerii, która trafia z błędem +- 500 m czy mniej liczna ale precyzyjniejsza altyleria zachodnia czyli taka jaka trafiła na Ukrainę
@SyntaxError_: obrona statyczna to w tej chwili większość frontu, wojny manewrowej już dawno nie ma, pojawiły się okopy, pola minowe i fortyfikacje stałe takie jak przenośne bunkry, tu nie ma mowy o żadnych manewrach
@Aquamen: Twoj wpis mnie nie przekonal, jedynie potwierdzil to co pisalem, bo nawet na moj profil nie wszedles, no chyba ze klamanie masz w pakiecie z trollowaniem. Widze jestes bardzo agresywny, widze ze celnie bije skoro cie to tak boli, no ale mnie nie dziwi, prawda bywa bolesna.
@Aquamen: A reszta frontu stoi martwa i mało kto tam atakuje więc jaki jest sens obrony dynamicznej? XD Obronę dynamiczną stosuje się tylko w miejscach dużego natężenia wroga. rosja realnie atakuje liczącymi się siłami tylko w Bachmucie. Wykorzystuje się ogromną przewagę w komunikacji (znowu opinia Skrzypczaka) do manewrów, które ograniczają użyteczność altylerii