Wpis z mikrobloga

#gunboners #militaria #bron

Kolejne przecieki o naszym GROCie. Tym razem rzekomo ze szkoleń sopecjalsow.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/karabinki-grot-miazdzacy-raport-polskich-specjalsow-po-szkoleniu-z-ukraincami/9dfjl0y

Trudno się odnosić ale oglądając materiały na YT o GROCie potwierdzają się 2-3 zarzuty jakie porusza artykuł.

Niska celność broni -ma polskich recenzjach Grota celność jest stosunkowo niska . Bardziej 4-6 moa. Współcześnie konstrukcje takie raczej mają 2-3 moa .

Druga kwestia to rdza tzn bardziej powłoki. Pisałem o tym już na wykopie bo to widać i ludzie na yt tez o tym mówią - bardzo cienkie i nierówne powloki. -co moze byc słabym zabezpieczenie przed rdza .

Trzecia kwestia jaka tez porusza YT to kwestia ilości śrub. Nie uważam aby to był duży problem o ile się nie odkręcają. Ale faktycznie głosy o śrubach tez pojawiaja .
  • 25
@Variv: Trochę nie trafia do mnie ten artykuł:
Problemy z celnością - słyszałem od użytkowników kompletnie przeciwne opinie. Sam nie mam, nie strzelałem z niego, ale zarzuty trochę się nie kleją w tej dziedzinie.
Jedyne co się potwierdzą to narzekanie na średnią jakość mechanicznych przyrządów celowniczych.
A niska celność że wzglądu na luz w kolbie to LOL, kto to wymyślił?
Rdzewienie - zgadza się, z tym że wychwalany pod niebiosa beryl
@Variv: Ja potwierdzam te wymienione W notatce wskazują, że karabinki Grot "notorycznie" się zacinały, w wielu egzemplarzach po zajęciach brakowało m.in. śruby obsady lufy, plastikowej nakładki w dźwigni przeładowania czy blokady wysuwania się kolby
Żołnierze piszą też o niskiej celności grotów. Ich zdaniem wynika to m.in. z dużych luzów na obsadzie i mocowaniu lufy, problemu z celownikiem, luzów na kolbie
@Variv: specjalsi vs grot to bardziej polityka. Cały czas walczą o to żeby mieć wybór jaką broń zakupić a nie zostać z narzuconym z góry grotem.
@KAGA91: @Variv: O którą śrubę obsady lufy chodzi? Bo trudno mi uwierzyć że śruba rzymska, schowana dodatkowo pod łożem miała szansę wypaść. Czy może chodzi o śruby mocujące obsadę do komory?
Pytam serio, a nie po to żeby negować.
@Walend: Szczerze? Nie jestem w stanie tego stwierdzić. Przy zdawaniu broni kilku żołnierzy zgłosiło ten problem więc dokręcałem. Czasem po strzelaniu czasem bez. Sam fakt pojawiania się tego problemu jest absurdalny i niedopuszczalny.
@KAGA91:

Sam fakt pojawiania się tego problemu jest absurdalny i niedopuszczalny.

No raczej.
Bardzo kibicuje tej konstrukcji. Mam nadzieje że te artykuły przycisnął na tyle FB, że będą musieli się ogarnąć, choć nie mam większych złudzeń co do spółki skarbu państwa...
@Walend: Szkoda tylko że FB sama nie ma presji do rozwiązywania tych problemów tylko taki Onet musi pomagać. Co do samego rdzewienia i oksydy. Ktoś powinien iść za to siedzieć. To samo z odpadaniem plastików. W głowie się nie mieści że po każdych zajęciach trzeba oglądać dokładnie czy wszystko jest.
@KAGA91: O ile jakość plastików jestem w stanie zrozumieć - trudny temat, to pokrycie mnie zadziwia. Już kilkanaście lat temu znajomy trep narzekał że jak spadnie deszcz, to nawet jeśli mu karabin nie zamókł, robił się cały rudy. O ile dobrze pamiętam to krótki beryl.
Tyle lat i bez zmian.