Wpis z mikrobloga

Dlaczego zaprzestanie brania Minoxidolu np. w formie Loxonu, powoduje wypadanie utworzonych wlosów za jego pomocą, albo i nawet tych ktore nie zostaly utworzone przy jego udziale?

I jak długa przerwa musi byc, zeby wypadly?
Zakładajac realny scenariusz ze np. na tydzien albo dwa lądujecie w szpitalu, w ktorym nie macie do tego dosteu do tych środków - czy taki czas wystarczy, zeby włosy powypadaly?

#wlosy #wlosyboners #loxon #minoxidil #lysienie #pytanie
  • 16
@fuxxiasty: Poki co za poleceniem pewnej użytkowniczki wypoku, kupiłem wcierke Anven grow me tender, szampon do wypadających włosów Mavavo i szampon peelingujący Anven mint it up, wiec na razie nie ebde kupowal nic innego.

A ztym Biotebalem, to masz na myśl biotyne?
jedyne włosy jakie mogą wypaść to te które wyrosły dzięki minoxidilowi, bądź dzięki niemu są utrzymywane


@Fucktyczniee: a nie dzięki finasterydowi? Czytalem gdzies ze niby minoxidil pomaga na wsrost nowych wlosow,a finasteryd je utrzymuje
@essos to nie jest tak proste do opisania. Zarówno finasteryd jak i minoxidil mają za zadanie zatrzymać wypadanie włosów. częściowy odrost może wystąpić, ale nie musi, i zależy jedynie od stopnia miniaturyzacji mieszków włosowych. Nie rozumiem czemu nie wskoczysz na normalne leki póki jeszcze masz na to dobrą okazję?

a co do dodatkowych kosmetyków na wypadanie włosów, typu wcierki, szampony etc. to one nie zatrzymają androgenówki. Są w porządku do dodania do
@Fucktyczniee: mi właśnie na wypadanie jednak koleżanka z wypoku polecała mi wcierke Anven Grow me tender. I czytając opinie, nieraz piszą w komentarzach że zmniejszyło się wypadanie i pojawiają się baby hair., chociaż też widziałem jak ktoś pisał że włosy bardziej wypadaly. Ale to są komentarze bab, więc może u nich inadzej

Przez normalne leki masz na myśli fina steryd i ten minoxidil? Nie wskoczyłem bo łudziłem się że może da
@essos u kobiet łysienie w większości ma inne przyczyny niż u mężczyzn. Przyczynę wypadania włosów jest u mężczyzn łatwo określić bo androgenówka zachodzi schematycznie - jeżeli pojawiają ci się zakola to nie jest to kwestia niedoboru żadnych witamin czy składników odżywczych.

Jeżeli włosy przerzedzają się równomiernie na całej głowie to suplementacja i odżywki mogą pomóc.

Warto skoczyć do jakiegoś dermatologa i będziesz wiedział na czym stoisz. Nie musi to być nawet najlepszy
u kobiet łysienie w większości ma inne przyczyny niż u mężczyzn. Przyczynę wypadania włosów jest u mężczyzn łatwo określić bo androgenówka zachodzi schematycznie - jeżeli pojawiają ci się zakola to nie jest to kwestia niedoboru żadnych witamin czy składników odżywczych.


@Fucktyczniee: U mnie niby przerdzedza sie na zakolach, i na czubku (juz mi sie zrobilo troche gniazdo), ale nie tylko tam, bo przerdzedza mi sie na środku głowy (mam na myśli
@essos: przy uszach na pewno nie, tam w ogóle włosy nie wypadają notorycznie, nawet przy chemioterapii xd. Może zawsze miałeś tam rzadszy gen do włosa od zawsze?

Na twoim miejscu bym leciał na minoxidilu od pierwszego, najmniejszego objawu jaki bym zobaczył. Moim zdaniem, w Polsce, to powinien być standard męskiej rutyny łazienkowej u większości, tak jak mycie zębów, biorąc pod uwagę wschodnio-europejski gen do utraty włosów.
Może zawsze miałeś tam rzadszy gen do włosa od zawsze?


@Fucktyczniee: Hmm no nie wiem. Chyba że zaczałem zwracac na to uwage dopiero majac 20 pare lat. Ale mam wrażenie że nawet odkad peirwszy raz zwrocilem na to uwage, to te prześwity zrobily sie troche większe

Na twoim miejscu bym leciał na minoxidilu od pierwszego, najmniejszego objawu jaki bym zobaczył. Moim zdaniem, w Polsce, to powinien być standard męskiej rutyny łazienkowej
Moim zdaniem nazbyt analizujesz prosty temat. Myć zęby, zdrowo jeść, ćwiczyć, też trzeba całe życie i nikt nie robi z tego tragedii xD. Mnóstwo osób używa samego minoxa i na drobne problemy z włosami świetnie daje rade. Na większe potrzeba też finasterydu, ale lepiej używać samego minoxa niż niczego. Musisz mieć na uwadze, że im dłużej zwlekasz tym będzie gorzej, a 90% włosów już ci nie odrośnie, czegokolwiek byś nie wykorzystał
@Fucktyczniee: No ja juz tak mam ze dużo analizuje, nie tylko jesli chodzi o włosy
Musze pojsc w koncu gdzies sie przebadać, zeby sie upewnić co jest grane, bo tak na slepo nie chce brac środkow z mozliwymi skutkami ubocznymi

A Ty tez używasz samego Mixondilu?
Loxon 5% albo 2% byłby ok?
@essos leć do lekarza, tak jak wcześniej mówiłem

ja używam 5% i palmy sabałowej (naturalny bloker dht) profilaktycznie od 2 lat. Mam spoko włosy, ale tak jak mówiłem, przy polskich genach lepiej zapobiegać niż leczyć. Wszedłbym nawet na fina, ale #!$%@? na siłowni, a słyszałem że Fin u niektórych może negatywnie wpływać na performance
@Fucktyczniee: A co konkretnego beirzesz z palmą sabałową?

Wszedłbym nawet na fina, ale #!$%@? na siłowni, a słyszałem że Fin u niektórych może negatywnie wpływać na performance


@Fucktyczniee: Ja tez wlasnie chce ćwiczyć. Ale slyszalem o gorszych skutkach ubocznych, jak np. spadek libido i problemy z erekcją, stany depresyjne, gino,