Wpis z mikrobloga

Miraski z #wroclaw #audio #glosniki takie pytanko szukam jakiegos dobrego seta glosnikowego pod desktopa - i nie mowie tu o glosnikach stricte komputerowych tylko o czyms bardziej audiofilskim (wiem zajechalo)- cos co ma da dusze i glebie. Zasadniczo nie mam sprecyzowanego wyboru wiec pytanie do was #wroclaw polecie jakis sklep gdzie mozna bylo by cos na usznie poczuc. Wiem, ze jest
Top Hi-Fi & Video Design - bo bralem od nich (przez internet) - Audio pro - i nie wiem czy warto sie tam przejechac, Mam wrocka 40 min - i nie chce mi sie tracic czasu naa zbedne jedzenie. Chyba, ze znajdzie sie ktos kto cos poleci z reka na sercu to biere w ciemno (oczywiscie miare rozsadnym budzecie - nie w cenie kabli z tungstenu otoczonych pierzem z gesi z nizin peru)
  • 8
@nabroleon: odsłuch przy biurku czy dalsza odległość z sofy? Bo jak przy biurku to tylko monitory bliskiego pola raczej wchodzą w grę. Ja na małe biurko i pokój, mogę polecić iLoud Micro Monitor. Grają rewelacyjnie, nie męczą, mają bluetooth.
Kef LSX też warte uwagi.
@orzeszkiziemne: Dzieki - ale wlasnie mam soundbara philipsa (chyba wlasnie takie go lub wiekszego) z subem - ale tutaj twierrdze, ze dzwiek jest za plytki - soundbar byl bo wowczas potrzebowalem minifkacji przy biurku.
@programista15cm: do 3-4tys. Az takim audiofilem nie jestem by 10 tys wydwac na glosniki.
@appmstt: Pokoj 25m , raczej bliskiego pola bo przy biurku. Zastanawialem sie nad Kali Audio LP-6 v2. Ale mam tylko obawy
Ale mam tylko obawy jak taki sprzet gra glosniej - jestem zwolnikiem rozkrecania muzyki pracujac.


@nabroleon: Problemy pojawiają się przy głośnościach, które na dłuższą metę powodują ubytek słuchu, szczególnie gdy zamierzasz ich używać przy biurku.
Zresztą z tym budżetem możesz kupić głośniki i subwoofer do nich, co pewnie rozwiąże problem kompresji przy wyższym poziomie głośności i jednocześnie zapewni zejście do najniższych częstotliwości.
cukru - >Ale mam tylko obawy jak taki sprzet gra glosniej - jestem zwolnikiem rozkrec...

źródło: Kali%20LP-6v2_Compression

Pobierz
Do tych Kali nie ma suba


@nabroleon: Jest, Kali WS-12, tylko jest duży, ciężki i nie zmieści ci się w budżecie z głośnikami.
Niestety do najbardziej sprawdzonej propozycji z subwooferów czyli SVS SB-1000 musiałbyś i tak trochę dołożyć. Możliwe, że subwoofery innych firm oferujących monitory studyjne typu JBL, KRK, Presonus też dadzą radę, ale ciężko o dobre recenzje takowych.