Wpis z mikrobloga

Pytanie do #programista15k – czy to, że z niektórych stron nie można się "wycofać" na przeglądarce mobilnej to specjalny zabieg, czy jakiś błąd po stronie przeglądarki? Często dzieje się tak u mnie np. na Google News albo Wykopie – czyli agregatorach treści, które odsyłają do zewnętrznych stron – gdy próbuję z takiej strony się wycofać (klikając wstecz lub przeciągając ekran w prawo), to po prostu się nie da, bo strona albo za chwilę wraca, albo się jedynie przeładowywuje. To jest jakoś z zamysłem wprowadzony mechanizm? Czy jakiś błąd na linii agregator-strona, w sensie niezamierzony przez programistę?

#programowanie #pytaniedoeksperta
  • 6
@cutecatboy: google news robi link pośredni to swojej domenie i on dopiero przekierowuje do celu (to się nazywa chyba google Amp)
Więc przycisk wróć wraca do linku pośredniego a nie źródła.
Imo to celowy zabieg ale możliwe też że używają tego do trackingu i analityk
@xdTM: strasznie to jest wkurzające gdy próbuje wrócić na listę artykułów i nie mogę, bo strona mi się nie chce wycofać, a jak zamknę kartę, to stracę wygenerowane artykuły ( ͡° ʖ̯ ͡°) zauważyłem że to się dzieje tylko z niektórymi stronami, np. RMF i jeszcze jakaś biznesowa, chyba businessinsider. Wrzucam takie strony na czarną listę, bo tak się nie da żyć xd