Wpis z mikrobloga

Ja to się wam spadkowicze dziwie. Jest was tu tyle, część z was ma pokitrane jakieś ogromne oszczędności (przynajmniej tak mówi). Czemu się nie skrzykniecie i nie wybudujecie sobie mieszkań sami? Z tego co wiem większość z Was to albo Wrocław albo Warszawa, to chyba problemu z wyborem miasta by nie było. Normalnie dogadujecie się i zakładacie "Wykop Development". Jak dobrze Wam pójdzie to jeszcze zarobicie na interesie i sprzedacie mieszkania innym wykopkom albo jakimś Oskarkom na kredyt. Z tego co wiem nie ma jakiś ograniczeń co do tego kto może zostać deweloperem. Działkę możecie na legalu kupić la licytacji komorniczej albo na przetargu w UM. Jak wyłożycie bańkę kapitału wspólnie, to dostaniecie też kredyt deweloperski na jakiś blok. Marży 30% oczywiście z woli dobrego serca nie ustalacie to już na wstępie macie mieszkania w konkurencyjnej cenie. Do tego planujecie sobie układ taki jaki chcecie, parking podziemny w cenie mieszkania a nie jakieś dodatkowe 50k (bo kto to widział tyle żądać za głębokie wykopy i roboty podziemne w inwestycji) i za rok-dwa macie piękne mieszkania do zamieszkania. Dobudujecie jeszcze w bloku kilka kawalerek na sprzedaż lub wynajem i kredyt sam się spłaci.
Po co płacić deweloperowi jak można ogarnąć taniej samemu. Po co napychać kieszenie jakimś Januszom Biznesu?
Wystarczy włożyć trochę pracy, organizacji, wziąć wolne w robocie i piękne mieszkanie w nowym bloku może być wasze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 4
@amstaf01
trochę z innej beczki. ale znam rodzine, która wraz z innymi 3 rodzinami (nie sa spokrewnieni) zbudowała sobie domki na wspólnie kupionej dzialce - koszty przyłączy, ogrodzenia zewnętrznego z bramą i wspólnej uliczki pokryli ze wspólnej kasy.
domki wewnątrz działki są rozdzielone płotkami i żywopłotami. przy czym to nie jest żadna komuna, zgadali się na jednym forum budowlanym ( ͡º ͜ʖ͡º)