Wpis z mikrobloga

Kawosze,
Czy ktoś z Was miał doczynienia z https://www.konesso.pl/product-pol-12080-Mlynek-do-kawy-Fiorenzato-AllGround-Classic-Czarny-uniw.html?gclid=CjwKCAiAmJGgBhAZEiwA1JZoliyyrjNMnYKfy-gLCyHOONnnDAfhIwJv5fVVmQWAYek8BFAHhXPBAhoCIQMQAvD_BwE

Zastanawiam się czy te 64mm żarna robią robotę i czy będzie produkować lepsze espresso niż Eureka Mignion?
Bo wygląda to na bardzo spoko uniwersalny młynek, tylko czy aby co do wszystkiego nie jest do niczego?
#kawa #espresso
  • 4
@Raa_V: Eureka z tego co wiem we wszystkich modelach ma tylko śrubę do regulacji bez skali, nada się tylko do espresso. Też rozważałem Eurekę do dripa, ale wziąłem w końcu Ode Fellow
@geuze: spoko maszyna. U mnie to jest tak, że na codzienne życie pije espresso a żona cappuccino. Ale w weekendy czy tam w lecie na tarasie lubimy powiedzieć z mokka czy przelewem. Od pół roku myślę jaki młynek kupić i dalej pocę się codziennie ręcznym c3...
Dlatego myślę czy ten fiorenzo byłby lepszy do esspreso niż Eureka bo do alternatywnego to na pewno.
@Raa_V: Myślę, że może się sprawdzić, ja wypiłem morze dripów mielonych na Mazzerze Super Jolly xD No i możesz się spodziewać lepszych efektów niż Eureki Mignon, to jednak trochę wyższa półka.