Wpis z mikrobloga

Małe podsumowanie Keto diety.

Zgubione 13 kg w 3.5 tygodnia.
Niestety nie mam zbyt dobrego zdania o tej diecie a jak ktoś dobrowolnie może na niej przebywać tego nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na początku lutego wchodząc na wagę uświadomiłem sobie, że czas zabrać się za siebie - 86 kg.
Ostatni raz taką wagę widziałem w na początku 2021.

Chwilę zastanawiałem jak schudnąć biorąc pod uwagę, że właśnie wybierałem się na statek - kontrakt 28 dni (pierwszy oficer here). Wybór padl na keto dietę.

Kiedyś zjechałem ponad 26 kg (z ponad 90 kg na 72 kg) na głodówkach więc stan ketozy i jego objawy był mi bardzo dobrze znany. Waga ładnie mi się trzymała przez dwa lata ale niestety ostatnio piwka + jedzie po 1 w nocy zrobiły swoje ;)

Teraz jednak miałem dużo mniej czasu a statek to idealne miejsce żeby zrzucić zbędne KG. W domu dzieci i żona ciągle coś jedzą a tam nie idę na mesę oficerską to nie czuje zapachów.

1 lutego przechodzę na dietę (po wcześniejszym przygotowaniu się do niej). Poczytałem trochę literatury + artykułów w necie.

Wszystkie posiłki na statku są o tej samej godzinie (0739, 12 i 17:30).

-Sniadanie statdard jajka gotowane lub sadzone + boczek. Bez pieczywa. Warzywa codziennie to samo pomidor + ogórek+ sałata.

-Obiad zależy. Na statku sam sobie nie gotuję - jest stół szwedzki ale zawsze coś wyczarowałem więc mięso lub ryba + pomidor + sałata + ogórek + czasami pieczarki + cukinia (zależy na co miałem ochotę)

-Kolacja też standard zazwyczaj jadłem wołowinę smażoną chociaż zamieniałem to czasami kurczakiem + warzywa.

Przez cały okres nie zjadłem ani grama słodyczy (pomimo, że na statku jest tego pełno + kucharz codziennie robi jakieś ciasta czy ciągle dostępne są lody). Do picia tylko woda + czarna kawa z ekspresu (chociaż uwielbiam latte).

Przez cały czas nigdy nie chodziłem głodny (być może dlatego, że mam siedzący tryb pracy). Ale byłem najedzony. Na samym początku często latałem do WC żeby się wylać. Jednak odmawianie sobie pieczywa + węgli uważam za dość mało naturalne. W dodatku jak mam być szczery przez cały okres nie czułem się jakoś wybitnie dobrze.

Teraz tylko utrzymać wagę chociaż wcześniej też mówiono mi, że szybko wrócę do starej jak zrzuciłem 26 kg w 2.5 miesiąca a waga utrzymała sie ponad 2 lata ;)

#keto #ketodieta #jedzenie #chudnijzwykopem #zdrowie #dieta
  • 7
@Caracas: 6 kg w lekko ponad miesiąc + większa energia (brak uczucia senności w trakcie dnia) , poprawa gospodarki hormonalnej. Ale żeby nie było tak różowo to spadek progresji na siłowni , na węglach mogłem łatwo zwiększać obciążenie , na keto mogę ćwiczyć dłużej, ale nie mogę dokładać tylu kg ile bym chciał. Ogólnie nie planuję wyjść z keto ( ͡º ͜ʖ͡º)