Wpis z mikrobloga

Czy tylko dla mnie windows 11 wygląda jakby Panoramix wymieszał w kotle Maka i Windowsa i nakarmił tym wywarem Linuxa?
Programistów coraz więcej ląduje na rynku, artyści próbują łapać kasę póki mogą.
A tymczasem natywnego wsparcia dla .webp pewnie najwcześniej doczekamy się w Windowsie 15, o jakimś nowocześniejszym systemie plików pokroju ZFS/BTRFS nawet nie marząc.

Jedno jest pewne.
Po windowsie 11, którego miałem przez tydzień, na pewno nie zrezygnuje z 10 tak szybko.
Ja rozumiem, że wszystko idzie do przodu, ale windows 11 z jego dziwną szatą graficzną, to raczej nie jeden, a dwa kroki w tył.
Najbardziej mnie boli brak klasycznego menu start, przypinania własnych programów do paska zadań, oraz brak klasycznego kopiuj / wklej / odśwież po kliknięciu prawego przycisku myszy.
Przyjmując teorię, że u microsoftu co drugi Windows jest dobry, to 11 nadaje się do kosza, tak jak windows vista, tabletowa 8.

Czemu wszystkie nowe interfejsy muszą opierać się na pływających, zaokrąglonych oknach, coraz większych przyciskach i ogromnych przestrzeniach pomiędzy kolejnymi elementami interfejsu?
Przecież, to jest marnotrawstwo powierzchni ekranu.
Np. wyższy pasek zadań w Windows 11, ogromne kafelki na rozwijanej belce powiadomień w Android 12 - po co?
Poza nowoczesnym wyglądem, którym korpo może się pochwalić, to taki interfejs ma same minusy.

Oby windows 10 wspierała społeczność jak najdłużej, bo microsoft jak widzę robi wszystko na złość użytkownikom.
W wymaganiach windowsa 12, będzie już pewnie stałe łącze minimum 15mb+, bo telemetria będzie sroga.
Płatność zapewne w formie subskrypcji + szyfrowanie danych na dysku.
Wszystko oczywiście dla naszego dobra i bezpieczeństwa. Co za chore czasy idą...

#windows10 #windows11 #windows12 #windows7 #microsoft #komputery #pcmasterrace
  • 6
A tymczasem natywnego wsparcia dla .webp pewnie najwcześniej doczekamy się w Windowsie 15, o jakimś nowocześniejszym systemie plików pokroju ZFS/BTRFS nawet nie marząc.


@Pawci0o: pierwszy raz z windowsem? Obszary robocze do windowsa wleciały po kilkudziesięciu latach od ich wymyślenia. Obsługa LF to samo a nawet z UTF8 bardzo długo były jazdy. Ten system jest pełen archaizmów od zawsze.

W wymaganiach windowsa 12, będzie już pewnie stałe łącze minimum 15mb+, bo telemetria
@Pawci0o
Mnie obecnie w Windows 11 jedynie wkurza głupio rozwiązane menu kontekstowe. Skróty klawiszowe działają jak w 10 więc git. Co do UI to kwestia mocno subiektywna, ale dlaczego boisz się przestrzeni? Ciasne interfejsy są mega nieczytelne i męczące. Co byś chciał wstawić w te puste miejsca, skoro jak sam wspomniałeś przyciski i tak już są za duże?
Co byś chciał wstawić w te puste miejsca, skoro jak sam wspomniałeś przyciski i tak już są za duże?

@Kolorowezworki: Treść. Mając mniejsze "ramki i paski wszelkiego rodzaju" wokół okien i krawędzi ekranów na ekranie zmieści się więcej... treści. Treści strony internetowej w przeglądarce, treści dokumentu Worda czy pliku tekstowego. Treści.