Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że nawet się nie spodziewałem, jak bardzo serwis ma znaczenie w amatorskim tenisie. Myślałem, że amatorzy serwują tak słabo, że i tak do rozstrzygnięć dochodzi w czasie wymian. No i dochodzi - ale nadal podczas serwisu ma się dużo większą szansę na wygraną. Nawet tutaj widać, że mimo że przegrałem mecz to i tak dużo lepiej grałem przy swoim serwisie, po prostu przeciwnik grał jeszcze lepiej przy swoim.
A jakby kogoś interesowały szczegóły ogólnie meczu: tu: https://dashboard.allmyrackets.com/guest/match/62a1099239e5e42ac0b16d22_63f9dac1bac681879168d996

#tenis #tenisamatorski #polskaligatenisa bo tam był mecz no i apka na #garmin to chyba też zarzucę
kefassafek - Muszę przyznać, że nawet się nie spodziewałem, jak bardzo serwis ma znac...

źródło: przegrana_sadek

Pobierz
  • 14
@siona: No przecież napisałem o tym, że jestem amatorem, więc nie podaję mocnych serwisów a i tak ma to znaczenie - czego się totalnie nie spodziewałem. Myślałem, że gra z moim czy z przeciwnika serwisem będzie na zbliżonym procencie.
@andrzej_nosacz: to apka na zegarek i działa tak, że po zdobyciu punktu na ekranie klikasz (jak masz dotykowy ekran) jaki to był punkt i to wszystko liczy. No i jak się mecz skończy to te wszystkie statystyki trafiają na stronę i sobie możesz zobaczyć m.in to co teraz widzisz, masz jeszcze historię swoich meczów itp itd. Niestety apka tylko na garminy. No i oprócz tego masz na beiżąco wynik meczu na
@damilele: no 94% serwisów było w pole, przy czym pierwszy serwis 68%. Skoro uważasz, że nie ma znaczenia, to jak wytłumaczysz fakt, że 62% punktów zdobyłem przy swoim serwisie? na screenie nie chodzi mi o fakt przegranej tylko o to, że zdobyte punkty MIMO przegranej nadal korelują z serwisem ;) Nawet drugi serwis statystycznie powodował zdobycie punktu.

Może po prostu za dużo psułeś.

No na pewno, ponad 60% punktów zdobytych przez
@kefas_safek: Nie wiem jak serwujesz, jednoznacznie nie da się tego określić. Jeżeli pierwszy serwis jest w miare płaski i silny, a drugi rotowany (slice, kick etc.) to możemy tu mówić o jakości podania i wpływie na grę. Jeżeli jeden i drugi to podrzut piłki i wprowadzenie piłki bez żadnej rotacji, po prostu przebić piłkę jak patelnią, nie można tu mówić o wpływie serwisu na przebieg gry... Wiele czynników wpływa na poziom
@kefas_safek: Jestem pewien, że jeżeli spotkałbyś się z poziomem 4,5/5 i umówilibyście się, że serwis będzie podwany w sposób przebicia piłki patelnią bez rotacji, to obydwoje będziecie mieli pewnie ok. 100 % celności serwisu, a będzie cie łupał jak chce.
@damilele: ja nigdzie nie mówiłem o jakości podania. Przytoczyłem prosty fakt - nawet na niskim poziomie amatorskim (2 liga PLT) serwis ma znaczenie, jaki by nie był. Może być nawet i gównopodanie - ale nawet przy tej jakości jest prosta statystyka - serwując zdobywasz więcej punktów niż odbierając.

wszystko głównie zależne od stresu związanego z wynikiem, albo po prostu występuje element losowości.

Występuje element losowości przy kilkudziesięciu (jeśli nie kilkuset) "losowaniach".