Wpis z mikrobloga

@Smartek nie mogłem się przekonać do wertykalnej ale mogę z ceneo serca polecić trackball, bardzo szybko się przestawiłem i zaskakująco szybko i precyzyjnie poruszam kursorem. Kciukiem i małym palcem obsługujesz lewy/prawy, górne przyciski głównie używam jako wstecz/do przodu a pierścień wokół kuli działa jako scroll.

11/10 would buy again
@emesc: Hmmm, no tak, trackball to na tyle stara konstrukcja, że znam od lat, ale nigdy nawet nie trzymałem w dłoni. Serio aż tak łatwo się przestawić? Ruchy są precyzyjne? Mam sporo "metrów" do jeżdżenia, bo przez dwa monitory codziennie lewo-prawo zasuwam ;-). Jakiś konkretny ewentualnie polecasz?
@Smartek: przestaw sobie myszkę zwykłą w pionie i się przymierz sam nie mam wertykalnej ale próbowałem w taki sposób i sprawia wrażenie spoko i nawet nie jest jakos bardzo dziwnie natomiast ja nie lubię duzych myszek takich na cała dłoń i z tym mógłbym mieć kłopot
@Gabaryt: Ja odkąd pamiętam (20 lat?) korzystam z serii MX myszek Logitecha, one są bodajże jednymi z największych dostępnych na rynku i z takich korzysta mi się najlepiej, mam też spore dłonie, więc sądzę, że z tym akurat nie miałbym problemu.
@Smartek ja używam tego od Kensingtona
Co do precyzji - na pierwsze podejścia mogą być trochę dziwne ale warto dać mu szansę. Jesteś w stanie bardzo łatwo wysłać kursie przez dwa, trzy ekrany jak energicznie pchniesz kulkę i myślę że byłbyś zaskoczony jak precyzyjnie jesteś w stanie operować żeby wysłać kursor dokładnie tam gdzie chcesz. Zawsze możesz chyba kupić przez Internet i potestować parę dni.
Pobierz emesc - @Smartek ja używam tego od Kensingtona
Co do precyzji - na pierwsze podejścia...
źródło: temp_file.png5366742925247334669