Wpis z mikrobloga

Jaki zestaw rozrządu na łańcuchu możecie polecić? Chodzi mi głównie o dobrą firmę, której rozrząd będzie dobrej jakości. Znalazłem niedrogi zestaw rozrządu firmy Asumi, ale ostatnie opinie na temat ich rozrządów są z 2013 r. i nie są zbyt pozytywne.
Jest tu jakiś mechanik, który może polecić albo odradzić rozrząd firmy Asumi? Zamówiłem go już, ale zastanawiam się czy nie odesłać i nie kupić czegoś z wyższej półki. Jak to Asumi to lipa to jakie firmy polecacie?

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #warsztatsamochodowy #naprawasamochodu
  • 6
@aruel89
Od najtańszych rozrządów to się lepiej trzymać z daleka, zwłaszcza na łańcuszku.
Tak dla przykładu to niedawno wymieniałem rozrząd w E60, n47 czyli rozrząd z tyłu. Poprzedni mechanik założył taniznę marki FAI i rozrząd zrobił oszałamiające 20 tysięcy xD Słownie dwadzieścia tysięcy kilometrów i łańcuch był wyciągnięty jak guma w majtach.
A z łańcuszków mogę polecić FEBI, zakładam tego dość dużo i złego słowa nie słyszałem od kilku lat.
@Marynowane_Gowno Dzięki! Zamówiłem, ale sprzedawca ma w komentarzach negatywnych, że w paczce bywają części innej firmy. Ma znaczną przewagę pozytywów.
Poprosiłem go żeby skontrolował paczkę przed wysłaniem i sprawdził czy faktycznie są w niej części FEBI.
Odpisał:
"Dzień dobry,
przekazałam sprawę do działu produktu. W przypadku zestawów, często jest tak (u każdego producenta), że prowadzą oni współpracę z innymi markami, cały zestaw może być marki FEBI, a poszczególne elementy mogą mieć innego
@aruel89
Z tego co się orientuję to w przypadku FEBI mogą to być części Febi, SWAG albo Blue Print bo są to marki wchodzące w skład grupy Febi Bilstein.
Czyli generalnie części są produkowane przez jedną grupę i w jej ramach są dystrybuowane pod tymi trzema markami.
W każdym razie czy Febi czy SWAG to są to rozrządy dobrej jakości. Z rozrządami pod marką Blue Print się nie spotkałem, od nich widzę