Wpis z mikrobloga

@kopek: w polsce pracujesz/mieszkasz? mnie męczą średnio 2 razy w roku o źródło pochodzenia i rezydencję podatkową, tylko ja puszczam środki z kraju i do kraju, który ogólnie jest uznawany za raj podatkowy a listopadzie ue na powrót go wciągnęła na czarną listę.
@kopek: @dominowiak Że co? Przecież banki znają źródło pochodzenia pieniędzy klienta, jakby nie wiedzieli, to przy wpadce jak np pranie pieniędzy zostaliby oskarżeni jako współudziałowcy procederu i bekneliby prawnie, więc muszą wiedzieć skąd klient na pieniądze
Że co? Przecież banki znają źródło pochodzenia pieniędzy klienta,


@userrrr: mam RORy w dwóch bankach i rachunek, który musiałem założyć przy okazji brania raz 0% w trzecim banku. W jednym z banków ROR mam już chyba od 20 lat, w drugim od 12.
Ani razu nikt mnie nie pytał o źródło pochodzenia pieniędzy na rachunkach, a na obu są cały czas obracane środki.
@dominowiak: No tak było potwierdzam to ja jestem tymi środkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) banki do pewnej kwoty nie interesują się skąd klient ma pieniądze, ale jak przekroczysz pewny próg, albo nagle na Twoim koncie znajdzie się kilka mln to niestety bank powiadomi US o sprawie, że wykopek dominowiak prawdopodobnie bierze udział w procederze prania pieniędzy
( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°
Jak #!$%@? to raczej nie będziesz miał mln. Miliony były przed denominacją waluty z milionów na PLN w '95


@userrrr: wiem kiedy były miliony byku i pamiętam galopującą inflację, kiedy ojciec jednego miesiąca zarabiał 200k, następnego 300, a za 3 miesiące już prawie 700k.
@dominowiak: ( ͡° ͜ʖ ͡°) no wiec gdzie teraz zarabiasz tak jak ojciec w latach 90? Pensje na razie stopniowo wzrastają, a i tak jest lepiej jak było za rządów tuska, kiedy zarabiałeś 5 zł na godz a mies ledwo tys PLN ledwo na wszystko starczało