Wpis z mikrobloga

Hej mirki,
na jaki koszt powinienem się szykować za wymianę złącza USB-C w laptopie (Dell Latitude). W zależności od tego którą stroną jest wsadzone i jak dociśnięte to działa USB albo nie, obraz (alternate mode) działa, ładowanie też. Sama stacja dokująca/kabel jest ok bo z innymi laptopami działa

Pod mikroskopem samo złącze ok, ale jak chodzi o piny do płytki drukowanej to widać jedno niedolutowane/pęknięte połączenie (przebija złoty kolor wyprowadzenia). Próbowałem to poprawić ale mój grot 0,2 mm (T12-ILS) jest za gruby/nie zwilża cyną na samym końcu. To co działało to działa, to co nie działało nie działa dalej
#elektronika #lutowanie
  • 4
@wypokowy_expert: z tego co widzę to jest to hybryda, drugi rząd jest przewlekany chyba (nie wyciągałem teraz płyty, ale jak mi się woda na biurko wylała to z tego co pamiętam to były dziury w płycie (zalane był USB-A po drugiej stronie, umyte i wysuszone)

topnika nie (oprócz kalafonii z cyny/grota), bo mi się w ogóle cyna nie chce przytopić to nie chciałem brudzić komuś kto to będzie lutował. Lutować umiem,
Pobierz megawatt - @wypokowy_expert: z tego co widzę to jest to hybryda, drugi rząd jest prze...
źródło: H5443e6bf2dd6406a855cb92e8a3633f5A
@wypokowy_expert: to spróbuję z, przy większych wymiarach bez topnika było tylko trudniej i bardziej brzydko. Chociaż widzę że bez dobrego hota to tego nie wymienię jeśli przelutowanie nie pomoże.
Zamówię cynę 0,25 mm i grota skrzywionego